Медведчук зустрівся з Путіним в Анапі? 7 травня він літав у РФ через МолдовуЛітак кума президента Росії Володимира Путіна – Віктора Медведчука – у вівторок, 7 травня 2019 року, вчергове літав на територію Російської Федерації.

Про це «Вісточці» повідомила незалежний журналіст Тетяна Висоцька, яка займається моніторингом діяльності Медведчука та його візитів до держави-агресора.Пані Висоцька уточнила, що переліт здійснювався через столицю Молдови Кишинів. Так, о пів на шосту ранку 7 травня літак Медведчука Dassault Falcon-900EX вилетів з київського аеропорту «Жуляни» і о 6:13 прибув у Кишинів. О 7 ранку літак вилетів до Росії, і вже у 8:49 ранку був у аеропорту міста Анапа «Вітязєво». Через п‘ять годин, о 14:09, літак покинув Анапу і територію РФ.


Варто нагадати, що майже до самого програшу чинного президента Петра Порошенка на виборах, Віктор Медведчук був єдиним, хто мав дозвіл на прямі перельоти з Києва до РФ.
Про це неодноразово повідомляли українські журналісти. Зокрема – Тетяна Висоцька, яка висвітлювала всі польоти Медведчука до кума на своїй сторінці у Фейсбуку.

Так, протягом минулого, 2018 року, літак Медведчука напряму літав у Росію з Києва понад 20 разів.

Дозвіл Медведчука на прямі польоти до Путіна українська влада і сам Порошенко пояснювали його мандатом на проведення перемовин щодо повернення українських полонених з Росії.

Взагалі-то, Медведчук ніколи не був ворогом для української влади: Порошенка журналісти називали його «спільником» і бізнес-партнером.


Але перед самими президентськими виборами на Банковій та Грушевського вирішили дистанціюватися від кума Путіна.

Після того, як 22 березня Віктор Медведчук і народний депутат Юрій Бойко як представники «Опозиційної платформи «За життя» злітали до Москви з Києва на зустріч із російським прем'єром Дмитром Медведєвим та і главою "Газпрому" Олексієм Міллером, Медведчука публічно покритикували і заборонили йому прямі польоти.
З тих пір він літає з Києва до Москви з зупинкою у третіх країнах.

Варто нагадати, що взаємна заборона на польоти авіакомпаній Росії і України між двома країнами ще з жовтня 2015 року. Першою таке рішення ухвалила українська сторона у зв'язку із військовим нападом РФ, анексією Криму, загрозою терористичних атак. Українці наразі літають у Росію і назад з пересадкою у Білорусі.