З Києво-Печерської Лаври зникли цінні ікони. Про всі втрати не дізнаємося: в Мінкульті відсутній каталог реліквій


Інвентаризація майна у Києво-Печерській лаврі, яка наразі є штаб-квартирою Української православної церкви Московського патріархату виявила недостачу ікон. Таку інформацію повідомив міністр культури України Євген Нищук у ток-шоу «Ехо України» на телеканалі «Прямий», передає «Вісточка». 


«До нас надходили звернення і депутатські, і людей. Ми зробили навіть повну інвентаризацію, вже частково зробили. Повні звіти нам зараз надсилають. Є деякі втрати з ікон в частині Києво-Печерської лаври. Ми про це окремо будемо робити брифінг, щоб зараз не чіпати», — сказав дослівно чиновник.Він уточнив, що його заява є попередньою і без конкретики. «Я попередньо кажу, щоб потім не висіпували з контексту і не казали про заяви. Так, ми робили ці звірки. З іншого боку, не треба казати, що вже щось там вивезено. Ці втрати могли бути дуже в попередні часи, ще до 2003 року», — додав Євген Нищук.

«Зараз на базі цієї звірки йдуть кримінальні провадження. Вся документація направляється в правоохоронні органи. І тоді вже спільно ми вийдемо на прес-конференцію для того, щоб і засоби масової інформації, і людей повністю повідомити про ті втрати, які були в наших лаврах і в наших церквах», — запевнив міністр.

Варто зауважити, що ще у листопаді 2018 року інвентаризацію майна у Києво-Печерській Лаврі назвали фікцією.

Адже, як з’ясували колеги з УНІАН, наразі в Міністерстві культури України «не існує єдиного офіційного журналу-каталогу різних реліквій музейного комплексу, яким користується Українська православна церква Московського патріархату. Тобто, встановити, чи всі мощі святих або ікони на місці – не представляється можливим».

Міністерство культури почало перевірку наявності мощей в ближніх і дальніх печерах Печерської лаври та інвентаризацію цінностей  28 листопада. З ініціативи Міністерства культури України була створена спеціальна комісія, до складу якої увійшли працівники міністерства та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Метою комісії є перевірка наявних церковних цінностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року – з моменту відкриття монастиря після відродження.

Чесно про новини. Підписуйтеся на Телеграм-канал українського журналіста Тетяни Висоцької, яка продовжує слідкувати за перебігом подій.