Тінь Путіна на шпалах. У 2018-му «Укрзалізниця» купила найбільше дизпалива у компанії, пов’язаної з Медведчуком та Порошенком

Компанія, яку пов’язують з кумом президента Росії Володимира Путіна Віктором Медведчуком та структурами, наближеними до бізнесу президента України Петра Порошенка, стала найбільшим постачальником дизельного палива на українську залізницю у 2018 році. Про це повідомляє «Вісточка» з посиланням на дані аналізу закупівель дизпалива «Укрзалізницею», здійсненого проектом «Залізниця без корупції».


Всього за рік УЗ закупила 197 тис. тон дизельного палива.

Найбільшими постачальниками стали ТОВ «Анвітрейд», ТОВ «Фірма «Фідея» та ТОВ «ТД «Сокар Україна», які уклали договори на 2,744 мільярди гривень, 1,712 млрд грн та 1,902 млрд грн відповідно.

Саме компанія «Анвітрейд», що мала біля 31% замовлень «Укрзалізниці», і пов’язується з Віктором Медведчуком, а через нього і з компанією президента Порошенка.

За даними журналістів проекту «Наші гроші», засновником «Анвітрейду» є компанія Wexler Global Trading (Польща), яку журналісти-розслідувачі пов’язують з Віктором Медведчуком, керівником – Петро Белз. Ця сама людина була засновником ТОВ «Оптімусойл», яке раніше належало швейцарській компанії Glusco energy SA ізраїльського бізнесмена Нісана Моісєєва. Той у свою чергу є другом та бізнес-партнером Віктора Медведчука.

Glusco energy SA у свою чергу володіє ТОВ «Глуско Україна», яке на початку 2018 року стало ексклюзивним постачальником скрапленого газу з заводів російської «Роснефти» та найбільшим імпортером цього палива в Україну.

Усі згадані компанії пов’язані між собою і ведуть до Медведчука, стверджують журналісти.

Читати: Російський нафтогазовий бізнес в Україні під прикриттям: роль Медведчука (розслідування)

Але найцікавіше наступне – Британська фірма Wexler Global LP має серед засновників фірми Viala Trade Limited (Беліз) та Gateno Ventures Inc (Панама). Ці ж секретарські компанії – і в засновниках британської фірми Foreway Sales LLP, через яку, за даними з митниці, корпорація "Рошен" у 2015 році продавала свою продукцію до Туркменістану, – йдеться у розслідуванні журналістів програми "Схеми".Чесно про новини. Підписуйтеся на Телеграм-канал українського журналіста Тетяни Висоцької.