Рюкзаки Авакова: щезли, наче не було. У Нацгвардії заявили, що взагалі не отримували наплічники від сина глави МВССправа, відкрита у 2017 році проти сина глави міністерства внутрішніх справ (МВС) України Арсена Авакова — Олександра — за продаж МВС за завищеними цінами 5 тисяч рюкзаків, які ще й виявилися неякісними й непридатними для використання, розвалюється на очах у мовчазної громадськості. 

Після більш, ніж року розслідування та судових засідань, 12 листопада 2018 року заступник командувача по тилу Національної гвардії України (НГУ) Олег Кулик заявив, що НГУ взагалі не отримувала жодних наплічників від компанії сина міністра. Про це повідомляє «Вісточка» з посиланням на «Українські новини».

«Куди поділися ці рюкзаки? Вони не потрапили у Нацгвардію. В нас їх немає», — сказав пан Кулик в інтерв’ю інформаційному агентству.
«На забезпечення Національної гвардії України рюкзаки за закупівлею Міністерства внутрішніх справ не надходили», — додав він.

Нагадаємо, рік тому, 1 листопада 2017 року, Олександр Аваков був взятий судом під домашній арешт з обов’язковим носінням електронного браслету. Через кілька днів суд заарештував і його майно, на яке (після апеляції) був повторно накладений арешт 5 березня, а потім і 5 травня 2018 року.Окрім Олександра Авакова, звинувачуваним по справі був екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар, а також Володимир Литвин (тезка екс-спікера ВР), друг сина Авакова, який у 2014 році керував ІТ-компанією Turboseo.

5 квітня 2018 року у НАБУ та САП повідомили, що завершили досудове розслідування щодо всіх трьох підозрюваних і відкрили матеріали справи для їхніх адвокатів.


Але 12 липня 2018 року у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) справу проти Олександра Авакова та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря зненацька закрили. У НАБУ заявили, що оскаржать це рішення, але безрезультатно.

Так само намагалися оскаржувати закриття справи й активісти. Але 5 листопада 2018 року Апеляційний суд Києва відхилив скаргу «Центру протидії корупції» на закриття справи рюкзаків проти сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря,

Єдиним підозрюваним і обвинуваченим у справі залишився друг Олександра Авакова — Володимир Литвин, який уклав угоду зі слідством, повністю взяв вину на себе, а також погодився компенсувати 4,8 млн гривень збитків.

11 вересня 2018 року Червонозаводський районний суд Харкова засудив Литвина до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки. Тобто, друг сина Авакова не буде відбувати реального покарання.