«Проживання членів моєї родини в Криму мене не обтяжує». Новий командувач ОС Наєв розповів про гроші від брата — російського чиновника з окупованої АРК


Кошти, які новопризначений командувач Об’єднаних сил України Сергій Наєв отримав у подарунок у 2006 та 2007 році дійсно були від брата, який проживає у окупованому Криму. Але це — частина спадщини за квартиру, яку заповів їм батько, що помер у 2013 році. Про це пан Наєв заявив в інтерв’ю «Укрінформу», опублікованому у вівторок, 20 квітня 2018 року, передає «Вісточка».

Нагадаємо, що 16 березня 2018 року президент України Петро Порошенко призначив першого командувача Об’єднаних сил, який керуватиме «заходами із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ», які запроваджуються замість Антитерористичної операції (АТО).

Ним став генерал-лейтенант Сергій Наєв, до якого серед безлічі питань у журналістів викликав факт неодноразового отримання військовим грошей з окупованої Росією території України.

У деклараціях про доходи Сергій Наєв повідомив, що у 2006-2007 рр він двічі отримував великі суми коштів від громадянина України Максима Наєва.

Журналісти «Вісточки» тоді з’ясували, що Максим Наєв — брат Сергія Наєва, проживає в окупованому Криму, визнає окупацію Росією і навіть працює на керівній посаді в російському Пенсійному фонді.

ЧИТАТИ: Отримував гроші з окупованого Криму? Хто такий Сергій Наєв, якого Порошенко призначив командувачем Об’єднаних сил.....................................................
РЕКЛАМА:
Загрузка...
.....................................................
Суспільний інтерес і занепокоєння, пов’язані з можливим конфліктом інтересів нового командувача — адже наявність фінансової підтримки з території, окупованої агресором, а також родичів, які визнають цю окупацію, може вплинути на прийняття рішень командувачем, — примусив Сергія Наєва публічно відповісти на питання про брата. В інтерв’ю державному інформаційному агентству «Укрінформ».

«Я народився в 1970 році у місті Могилів-Подільський Вінницької області в родині військовослужбовця. Мій батько завершив службу на території Криму. Відповідно, з 1995 року він разом із родиною, і мій молодший брат, залишалися в Криму», — розповів пан Наєв.


«Ще перед війною, у 2012 році, за часів мирної України, батьки запропонували нам із братом заповісти квартиру. У жовтні 2013 року мій батько помер. Ми з братом прийняли спільне рішення щодо заповіту, за яким із часом він має мені виплатити половину вартості квартири. Жодних угод я з ним не укладав, адже це – родинні справи.

Згодом, у 2016 та у 2017 роках він передав мені дві суми, в еквіваленті – по п'ять тисяч американських доларів. Тобто, ці кошти, де факто, не є «дарунком».

Як законослухняний громадянин, я вказав ці кошти в електронній декларації», — пояснив він.

«Інколи я дзвоню туди, в Крим, щоб, наприклад, поздоровити зі святами, і ці дзвінки ні для кого не є таємницею. Що стосується дій брата на окупованій території – він доросла людина, і за його вчинки я відповідати не можу. Вважаю, що він, як і мільйони громадян, які залишилися в тимчасово окупованому Криму, є громадянином України. Переконаний, що згодом, завдяки спільним зусиллям нашого народу, Крим повернеться, і він буде українським», — сказав командувач Об’єднаних сил України.

«Я прийняв присягу на вірність Українському народу, і в мене немає жодних застережень. Я виконаю ті завдання, які поставлені переді мною народом України, Верховним Головнокомандувачем. Проживання членів моєї родини в Криму мене не обтяжує і не зв'язує жодним чином», — резюмував він.

Сергій Наєв жодним чином не прокоментував факт, що його брат Максим є чиновником Пенсійного фонду Росії і, отже, взяв громадянство Росії і визнає окупаційну владу.