Вимагаємо чесного слідства! Відкрите кримінальне провадження щодо перевищення влади поліцейськими біля ВР 3 березня


У суботу, 3 березня 2018 року, відкрито кримінальну справу з метою перевірити факти можливого перевищення службових повноважень співробітниками Національної поліції України та інших силових структур під час «зачистки» наметового містечка біля Верховної Ради України. Про це інформує «Вісточка» з посиланням на прес-службу прокуратури міста Києва.

Як раніше повідомляла «Вісточка», силовики били та принижували мирних протестувальників з наметового табору, більшість з яких — добровольці-ветерани війни з Московією, ставили їх на коліна у сніг.

За результатом поліцейської спецоперації, 112 людей було затримано і доправлено до поліцейських відділків Печерського та Шевченківського районів Києва. Увечері 3 березня усіх, крім одного, відпустили.


За гратами лишився ветеран АТО Микола Чудовський (позивний «Чудо»), який до війни до слова працював інструктором МВС з кульової стрільби. Миколі інкримінують побиття п’ятьох поліцейських у вівторок, 27 лютого 2018 року.

11 активістів, серед яких — семеро ветеранів АТО, після штурму наметового містечка на Грушевського доправили до лікарень Києва. У всіх виявлено травми голови, численні переломи рук та ніг. А у одного, окрім переломів та забоїв, діагностовано внутрішній крововилив.


Так, у міській клінічній лікарні Києва №17 (провул. Лабораторний, 20) знаходяться десять побитих поліціянтами протестувальників, у тому числі шестеро учасників бойових дій: Юрій Дикий (позивний «Дикий»), Микита Кашницький (позивний «Мачете»), Олександр Сєров (позивний «Мак»), Юрій Маркевич (позивний «Мазур»), Віталій Заверуха (позивний «Медляк»), Євген Русин (позивний «Мародер»), Іван Українець, Володимир Николаєць, Павло Реутов та Олег Покляцький.

Одного активіста – Ореста Слободяна (позивний «Орест») – медики забрали на операцію в Олександрівську клінічну лікарню (вул. Шовковична, 39/1).На таке відкрите порушення закону поліцейськими і спецпризначеннями мала бути якась реакція влади. І вона з’явилася увечері 3 березня.

«Прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження про можливе перевищення службових повноважень поліцейськими під час ранкових подій біля Верховної Ради України», — повідомила прес-служба прокуратури міста Києва.

«Прокуратурою міста Києва опрацьована інформація, що висвітлена у засобах масової інформації, щодо можливих неправомірних дій поліцейських під час подій 03.03.2018 поряд з будинком Верховної Ради України на вул. Грушевського.

З метою повної, всебічної та об’єктивної перевірки інформації прокуратурою столиці зареєстровано кримінальне провадження з визначенням попередньої правової кваліфікації за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу).

Досудове розслідування доручено слідчим СВ ГУСБУ у місті Києві та Київській області.

Процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура міста Києва», — йдеться у повідомленні.

«Вісточка» буде постійно слідкувати за ходом розслідування, так само як і за станом здоров’я побитих «правоохоронцями» людей. Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі.

Загрузка...