Бізнес з агресором. Компанія партнера Порошенка «Богдан моторс» продала Києву тролейбуси з російськими двигунамиТролейбуси з двигунами, зробленими в Росії, продала місту Києву корпорація «Богдан моторз», співвласником котрої офіційно значився президент України Петро Порошенко, а власником наразі є його бізнес-партнер Олександр Гладковський (Свинарчук), який обіймає посаду першого заступника скекретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександра Турчинова. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»), передає «Вісточка».

Журналісти з’ясували, що «Псковський електромашинобудівний завод» (ПЕМЗ), який робить двигуни для тролейбусів «Богдан», активно працює на російський оборонний комплекс.

Тобто, купуючи продукцію у Пскові, корпорація «Богдан» опосередковано бере участь у фінансуванні російської агресії в Україні......................................................
РЕКЛАМА:
Загрузка...
.....................................................
«Півроку тому корпорація «Богдан моторс» виграла тендер на півмільярда гривень. Вона має виготовити для Києва шістдесят 12-метрових тролейбусів Т70117 та двадцять тролейбусів довжиною 18,5 метра типу Т90117. Це вигляд ззовні, а що всередині?

Від транспортної комісії Київради редакція отримала документ: настанову щодо експлуатації куплених тролейбусів типу Т70117. Тобто їхні технічні характеристики. І перше, що зацікавило журналістів – українського в тролейбусах виявилося зовсім небагато.


Блоки живлення – російське підприємство «Чергос», головний запобіжник – зі Швейцарії, контактори і головний вимикач – із молдовського Придністров’я, система керування двигуном – знову російський «Чергос», тяговий електродвигун – ДТА-2У1- теж з Росії, з міста Пскова», — йдеться у розслідуванні журналістів «Схем».


ЧИТАТИ РОЗСЛІДУВАННЯ НА САЙТІ РАДІО СВОБОДА

Виробник двигунів для тролейбуса Псковський електромашинобудівний завод протягом 2015–2018 років постачав продукцію на наступні російські підприємства: АТ «Ратеп» (розробляє системи зенітних ракетних комплексів), АТ «Завод Топаз» (виготовляє артилерійські радіолокаційні системи), завод «Буревісник» (тут випускають арматуру для військових кораблів і суден), завод «Купол» в Іжевську (виробляє системи ППО), Новосибірський приладобудівний завод (тут випускають військову оптику), Далекосхідний завод «Звєзда» (ремонтує атомні підводні човни), Саратовський радіоприладний завод (розробляє берегові радіолокаційні станції).

«Схеми» з’ясували, що тягові електродвигуни для тролейбусів можна купити і в Україні.

Головний конструктор комплексу «тяговий електродвигун» українського державного заводу «Електроважмаш» Андрій Залата підтвердив, що завод виробляє такі двигуни, і ціна на них «більше ніж 200 тисяч гривень».

Відповідно до даних митниці, «Богдан моторс» ввозить псковські двигуни за ціною 198 тисяч гривень за штуку. Це не набагато дешевше, ніж купувати в державного заводу «Електроважмаш».

Нагадаємо, кому саме належить корпорація «Богдан Моторз», яка, на думку журналістів, веде бізнес з агресором.

До 2009 року співвласником «Богдана» був чинний президент України Петро Порошенко. Потім він офіційно продав свої частки своєму бізнес-партнеру Олегу Свинарчуку, який пізніше змінив прізвище на Гладковський.

Наразі Олег Гладковський обіймає посаду першого заступника скекретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Турчинова (анкета Гладковського-Свинарчука на сайті РНБО) та відповідає за оборонно-промисловий комплекс.

(Декларація про доходи Олега Гладковського, де вказана інформація про компанії, які йому належать)

Останніми роками «Богдан» став одним з найбільших виробників транспорту в Україні, завдячуючи переважно державним замовленням. 
(читати публікацію на вказану тему розслідувачів видання «Наші гроші»)

Як раніше повідомляла «Вісточка», у січні 2018 року з’явилася інформація щодо санітарних автомобілів «Богдан-2251», закуплених Міністерством оборони для здійснення евакуації поранених. Автівки не відповідають елементарним вимогам медиків і часто ламаються, забили на сполох волонтери.

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ: Половина санітарних «Богданів», закуплених Міноборони, зламалася. Компанія-виробник — власність замглави РНБО і компаньйона Порошенка

«Вісточка» продовжує слідкувати за перебігом подій. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі.