Віденський вальс. Делегація Порошенка у Австрію склала 28 осіб, 8 з яких піарники, і ще 8 — охоронці


Кількість учасників робочого візиту президента України Петра Порошенка до Республіки Австрія 8-9 лютого 2018 року складала 20 осіб, включаючи самого президента та його дружину Марину Порошенко. Серед супроводжуючих осіб — прес-секретар президента і сім співробітників 

Про це йдеться у відповіді Адміністрації президента України від 13 лютого 2018 року на запит незалежного журналіста Тетяни Висоцької, який має у своєму розпорядженні «Вісточка».

«Надсилаємо список учасників робочого візиту президента України... до Республіки Австрія (с. Відень, 8-9 лютого 2018 року) за виключенням (з міркувань безпеки) восьми осіб, які здійснювали охорону Президента України», — йдеться у листі.

Зокрема, до складу офіційної делегації увійшли президент України Петро Порошенко, дружина президента України Марина Порошенко, віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв.

Серед супроводжуючих осіб, окрім помічників, протоколіста та керівника служби охорони восьми охоронків, до Відня поїхали восьмеро спеціалістів, які займаються інформаційною підтримкою та зв’язками глави держави зі ЗМІ.

Це — прес-секретар Президента України Святослав Цеголко, завідувач відділу Головного департаменту інформаційної політики Василь Хоменко, завідувач відділу Головного департаменту інформаційної політики Наталія Бутенко-Беба та п’ятеро головних консультантів головного департаменту інформаційної політики: Володимир Лозенко, Сергій Рудаков, Михайло Палінчак, Михайло Марків та Владислав Синяговський.

Як раніше повідомляла «Вісточка», лише на переліт окремого президентського літака, було витрачено понад 798 тисяч гривень.
Під час візиту президент провів зустріч з Федеральним Президентом Австрійської Республіки Александером Ван дер Белленом, з яким, зокрема, обговорювалося питання проведення українсько-австрійського бізнес-форуму під час його візиту в Україну, який має відбутися у березні 2018 року.

Також Петро Порошенко зустрівся з Федеральним канцлером Республіки Австрія Себастіаном Курцом після перемовин з яким заявив, що запрошує австрійські компанії до участі в конкурсі щодо менеджменту української газо-транспортної системи.

На зустрічі зі спікером Парламенту Австрії Вольфгангом Соботкою президент Порошенко запросив його відвідати Україну і закликав австрійський парламент визнати Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу.
Жодних офіційних документів за результатами візиту підписано не було.
У рамках візиту Петро і Марина Порошенки відвідали щорічний Віденський оперний бал.