«Наполягав іти на прорив. Так, це війна. Не підтримали — пішов у відставку». В.о. міністра оборони Тенюх про держзраду Януковича (ч. 4)


«Вісточка» публікує вже останню, четверту частину цитат зі стенограми засідання Оболонського суду Києва 7 лютого 2018 року в рамках розгляду справи про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича. Свідок — виконувач обов’язків міністра оборони України з 27 лютого по 25 березня 2014 року, екс-командувач ВМС України (березень 2006 — березень 2010), чинний депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода», адмірал Ігор Тенюх.

ЧИТАТИ частину 1: "Надійшла команда з Москви: "Убрать этого бандеровца". Стенограма допиту в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича

ЧИТАТИ частину 2: «3-го березня я дав дозвіл відкривати вогонь». Допит в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича

ЧИТАТИ частину 3: «Я вимагав дозволу на використання бойової авіації». Допит в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича

Про призначення на посаду міністра оборони

«Моя кандидатура була запропонована на Раді Майдану, коли формувався Уряд національної довіри. Я був членом Ради Майдану.

Арсеній Петрович Яценюк тоді сказав, що має бути суто цивільний міністр оборони. Але Рада Майдану запропонувала, Майдан висунув...


Я все життя прослужив в Криму. Свій бій за Крим я почав ще командиром корабля на початку 90-го року, ще коли був Радянський Союз. І з українськими офіцерами ми почали доводити, що в Криму і Севастополі є Україна».

Про необхідність введення воєнного стану з початком російського вторгнення

«Введення воєнного стану я вимагав з початку. Це зразу б дало, перше, чіткі дії всіх збройних сил: у кожного командира є пакет, він відкриває пакет і починає діяти. Тому я й наполягав на введенні.

Згідно з Конституцією законне право на введення воєнного стану має президент. Воєнний стан — і ми наполягали на цьому — треба було вводити негайно».

Про перші дні російського вторгнення в Крим


«З першого дня я виступав на всіх закритих нарадах про те, щоб негайно в Крим виїхала урядова делегація. Таке рішення не було прийняте.

Прем’єр-міністр сказав: там немає з ким говорити. (Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України з 27 лютого 2014 по 14 квітня 2016 року — «Вісточка»).

Про те, як військові в Криму відмовлялися відкривати вогонь

«Я одному з командирів кораблів дзвоню по телефону і запитую, чому не відкриваєте вогонь. Відповідь: «Ну как я могу? Я же в центре города». Якраз та політика, яку проводила попередня влада — на повну русифікацію, на повне усунення українських, правильних від посад, і довела до цього!

При мені, коли я був командувачем ВМС, була гуцульська рота у Феодосії. У Чорноморського флоту (Росії — «Вісточка») піна з рота йшла, що це таке Тенюх задумує! Гуцульська рота в Феодосії! У 2010 році, Янукович прийшов, гуцульська рота зникла.

Оце відповідь вам на ту телевізійну передачу! Я йому більше хотів сказати, але не міг по телебаченню.

(Йдеться про прямий ефір телеканалу, під час якого майор Нікіфоров, замкомандира з виховної роботи одного з підрозділів у Криму, провокативно ставив міністру оборони запитання: що саме він має робити зараз. На що Тенюх відповів: виконувати статут. При цьому було вже відомо, що вказаний підрозділ перейшов на бік Росії. — «Вісточка»).

Це шоу було влаштовано спеціально! Як це так? Я, до речі, відгукнувся на ефір. В пів першої ночі. Побачив цей ефір, коли кричали на весь екран: «Пане міністре, прийдіть!». Я прийшов в студію — але ще годину чекав там…

Майор повинен був захищати частину: тому що статути написані для виконання, а не для добровільного обговорення! І там все написано для майора Нікіфорова!Про екс-головнокомандувача Януковича Володимира Заману та його роль у лютому-2014

(Володимир Замана — начальник Генштабу і Головнокомандувач Збройних Сил України часів Януковича ( з 18 лютого 2012 по 19 лютого 2014). 
З 19 лютого 2014 заступник секретаря РНБО, а з 22 лютого — уповноважений Верховної Ради з контролю діяльності Міністерства оборони. 
Нагадаємо, що Тенюх вступив у повноваження в.о. міністра оборони увечері 27 лютого 2014 року).

«Замана більше спілкувався з Турчиновим, а не зі мною. Але я вам хочу сказати, що інформація, яку надавав Замана, не відповідала дійсності.

І про ту роту, яку нібито відправили в Крим — це ще треба подумати, для чого ця рота була відправлена, адже туди пізніше перемістився й колишній президент. Це раз.

Друге. Безпосереднє керівництво військами здійснює начальник Генерального штабу. Моє завдання було приведення, забезпечення — адже тоді нічого не було, — введення воєнного стану і прийняття мобілізації Верховною Радою.

(Начальник Генерального штабу призначається президентом як Верховним головнокомандувачем. Згідно статті 8 Закону «Про Збройні Сили України», Міністр оборони України здійснює військово-політичне та адміністративне керівництво Збройними Силами України. Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач ЗСУ здійснює безпосереднє військове керівництво Збройними Силами України.

В особливий період керівництво ЗСУ та іншими військовими формуваннями президент України може здійснювати через Ставку Верховного Головнокомандувача, робочим органом якої є Генеральний штаб Збройних Сил України. 

Після Володимира Замани, з 19 лютого по 28 лютого 2014 посаду Начальника Генерального штабу — Головнокомандувача ЗСУ обіймав адмірал Юрій Ільїн, який зрадив Україну та перейшов до Росії. Він був звільнений з посади 28 лютого, відразу після призначення очільником Міноборони Ігора Тенюха.  З 28 лютого по 3 липня 2014 посаду начальника Генштабу обіймав Михайло Куцин — «Вісточка»).

Про виступ командувача внутрішніх військ МВС Полторака на засіданні РНБО 23 березня 2014 року

(Степан Полторак — з 28 лютого 2014 року указом в.о. Президента України Турчинова призначений командувачем Внутрішніх Військ МВС України. До цього з 2002 року — начальник Академії внутрішніх військ МВС України у Харкові.
З 15 квітня 2014 — командувач Національної гвардії України. З 14 жовтня 2014 —міністр оборони України.

Згідно з протоколом допиту екс-в.о. міністра оборони під час досудового слідства, він зазначив наступне: «Відразу після мене виступив Полторак і дослівно сказав: «Я пропоную з гордо піднятими знаменами виводити наші частини з Криму». У відповідь я сказав, що краще застрелитись, і в такому випадку я готовий на відставку негайно»  — «Вісточка»)

«Це я підтверджую. А до цього я доповів свій план.

Мій план полягав в тому, щоб іти на прорив. Так, це війна. Другого шляху не було.

Мій план не підтримали, тому я й подав у відставку. (25 березня 2014 року Ігор Тенюх був звільнений з посади в.о. міністра оборони — «Вісточка»).

ЧИТАТИ частину 1: "Надійшла команда з Москви: "Убрать этого бандеровца". Стенограма допиту в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича

ЧИТАТИ частину 2: «3-го березня я дав дозвіл відкривати вогонь». Допит в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича

ЧИТАТИ частину 3: «Я вимагав дозволу на використання бойової авіації». Допит в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича
Загрузка...