«Жахлива правда». Військовий прокурор Матіос назвав кількість самогубств в армії (документ)З початку 2018 року у Збройних силах України (ЗСУ) було скоєно 16 самогубств військовослужбовцями. Про це у понеділок, 16 лютого, повідомив у соцмережі головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

«За два місяці поточного року по два суїциди в тиждень (16 загиблих від суїциду) — ці скупі дані Єдиного реєстру досудових розслідувань безпристрасні, як ніхто. Горе і сльози батьків», — написав Матіос на своїй сторінці у Фейсбук.

«Більшість самогубць — зовсім юні хлопці 1995-1998 років народження… Ось така жахлива правда, і дані про самогубць не є і не можуть бути таємними», — додав він.

Зі слів головного військового прокурора, «лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС — не обліковує ніхто».Тут варто зауважити, що за останні роки мали місце і були зафіксовані у медіа непоодинокі випадки, коли факти скоєння бійцем самогубства, особливо на лінії фронту, ставилися під сумнів його побратимами або ріднею. Близькі загиблих вважають: армійські чиновники за висновком «самогубство» ховають свою непрофесійність, халатність або злочини.

На жаль, рідні та близькі названих «небойовими втратами» чи самогубцями військовослужбовців, дуже рідко мають достатньо сил та можливостей оскаржувати це в суді. Але деякі родичі вбитих через суд все-таки добивалися відміни ярлика «самогубці». «Вісточка» напише про кілька таких епізодів у наступних публікаціях.

Повертаючись до інформації, розголошеної Анатолієм Матіосом, треба додати, що вона була опублікована як спростування заяви начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Міноборони генерал-майора Олега Грунтковського, який 23 лютого 2018 року спростував заяви самого Матіоса про суїциди в ЗСУ.«Ці заяви високопосадовців, які не працюють безпосередньо з особовим складом, це піар і маніпуляція», – заявив генерал-майор. (більше читайте у матеріалі колег з «Громадського»)

«23 лютого генерал-майор Грунтковський, коментуючи слова Головного військового прокурора заявив: "Ці заяви високопосадовців, які не працюють безпосередньо з особовим складом, це піар і маніпуляція". Аякже. Тільки цю брехню генерала Міноборони приходиться тепер вже мені спростовувати з глибоким смутком.

Військові прокурори, через бездушну і недбалу роботу підрозділу Грунтковського вимушені (не задля піару і маніпуляції) "працювати" вже з не живим, а мертвим особовим складом ЗСУ ( дивіться фото статистики нижче)», — написав Анатолій Матіос.

«Якщо не говорити про біду та нічого не робити- і далі буде маячнею «процвітати» у ЗМІ брехня генерала Грунтковського. Тому я був вимушений негайно доручити військовим прокурорам регіонів та сил АТО ретельно дослідити ( немаючи таких повноважень, які не передбачені в Законі України "Про прокуратуру") проблему забезпечення психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО за рахунок бюджетних коштів.

Законодавець і надалі залишається сліпим до цієї біди ПТРС. Невже у нас в державі і далі буде як у маршала Жукова про українців:- "Бабы нарожают ещё"??? І ще одна бездушна цитата ЗМІ від горе-генерала з Міноборони : «Звідки взяті цифри від військового прокурора я не знаю, може це вигадки. Я не можу назвати цифру, бо це інформація, яка відноситься до таємної».

А я можу!!! Дивіться і плачте з батьками загиблих. Дуже б я хотів, щоб Грунтковський глянув у вічі батькам цих вже мертвих юнаків та чоловіків. Мерзотник», — пише головний військовий прокурор України.

ВІД РЕДАКЦІЇ: «Вісточка» не бере на себе право судити про моральність вчинку головного військового прокурора Матіоса, який розголосив дані про обставини смерті наших захисників протягом останніх двох місяців: з яких можна упізнати, про кого саме йдеться, незважаючи на замальовані маркером імена.

Але для нас кожен, хто пішов на війну, захищати і нас, і самого прокурора — це вже Герої. Те, що цих хлопців довели до самогубства, кримінальні злочини, які мають розслідуватися. Також не факт, що за словом «суїцид» не прикривається халатність чи факти вчинення вбивства.

Єдине, що чітко зрозуміло кожному: дискусія між військовою прокуратурою та Збройними силами України не повинна вестися через соцмережі, з емоційними оприлюдненнями документів та переходом на особистості. Під час війни це може бути фатальною помилкою.