Нардеп від Народного фронту Дзендзерський не зміг пояснити НАЗК подарунок на 35 мільйонів


Народний депутат України Денис Дзензерський не зміг пояснити походження подарунка на суму 35 млн грн у 2015 році, а також «забув» про фінансові ззобов’язання на 4,8 млрд. Про це увечері у понеділок, 26 лютого 2018 року, повідомила прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), передає «Вісточка».

«Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило та направило до Національного антикорупційного бюро України обґрунтовані висновки за результатами повної перевірки декларацій за 2015 та 2016 роки, поданих народним депутатом України Дзензерським Денисом Вікторовичем», — йдеться у повідомленні.

«У декларації за 2015 рік народний депутат задекларував дохід у вигляді подарунка у сумі 35 000 000,00 грн, законність підстав набуття якого не підтвердив доказами»,  — повідомили у НАЗК.Варто зауважити, що відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366-1, а за незаконне збагачення – статтею 368-2 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення»: від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Також було встановлено, що депутат не вказав у декларації дійсні на кінець звітного періоду фінансові зобов’язання перед трьома банківськими установами на загальну суму 3 185 432 215,78 грн. Такі зобов’язання виникли у народного депутата на підставі рішень Бабушкінського та Жовтневого районних судів м. Дніпропетровська, які набрали законної сили та якими ухвалено стягнути з народного депутата як поручителя у зобов’язаннях заборгованість за кредитними договорами.


«Народний депутат, надаючи пояснення Національному агентству, не заперечував, що він усвідомлював про відкрите на підставі відповідних судових рішень виконавче провадження та наявність у нього як у поручителя фінансових зобов’язань, однак не вважає, що такі зобов’язання підлягають декларуванню.Такі фінансові зобов’язання Денис Вікторович Дзензерський не зазначив і у декларації за наступний рік. Враховуючи рішення судів, які набрали законної сили у 2016 році, їх розмір на кінець звітного періоду становив вже 4 823 675 079,14 грн», — розповіли у НАЗК.

«Національне агентство також зазначає, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування», — наголосили чиновники.