Кількість хворих на кір у Києві зросла (список шкіл і дитсадків, де виявлені хворі чи тривають протиепідемічні заходи)


Станом на ранок 12 січня 2018 року у місті Києві зафіксовано 74 захворювання на кір, серед яких 57 - у дітей. Про це повідомляє «Вісточка» з посиланням на ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України».

Хворіють діти різних вікових груп. Найвища кількість хворих зареєстрована серед дітей у віці 5-9 років – майже половина тих, хто захворів. Серед вихованців дошкільних навчальних закладів зареєстровано 17 випадків, дітей шкільного віку – 30 випадків.

Профілактичні та протиепідемічні заходи, в тому числі обмежувальні, проводяться в більше 50 закладах міста.

Дошкільні заклади: №43 (Домінантна), 775, 570, 654, 816, Кияночка, 423, 120, 104, 147, 419, 661, 587, 528, 143, приватна школа «Монтесорі».

Школи та ліцеї: Скандинавська гімназія, Фокус освіти, Віденська гімназія, школи №111, 1, 124, 169, 254, 192, 89, 84, 199, 27, 242, 49, 323, 169, 61, 243, 57, 329, ліцей №100, а також вчитель початкової школи №95.

Як раніше повідомляла «Вісточка», щоб не допустити епідемію кору у Києві КМДА заборонила відвідувати дитсадки і школи дітлахам, які не мають щеплення.

ЧИТАТИ: У КИЄВІ — ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ. ДІТЯМ БЕЗ ЩЕПЛЕНЬ ВІД КОРУ ЗАБОРОНЯТЬ ХОДИТИ У ДИТСАДКИ І ШКОЛИ

Цим рішенням київської влади передував ряд публікацій у соцмережах та незалежних ЗМІ свідчень про те київські інфекційні лікарні переповнені дітьми, хворими на кір. Батьки багатьох діточок зокрема заявляли, що зараження відбулося у цирку на Подолі. Деталі тут.

Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація (КМДА) заборонила роботу тимчасово розміщеного на Контрактовій площі цирку «Кобзов» через хворобу одного з працівників цирку, через що були заражені десятки дітей, що відвідували його вистави у грудні-січні.

«У цьому закладі є один хворий. Він захворів ще в грудні. У зв’язку з тим, що співробітники цього закладу несистематично проходять медогляди, було ухвалено рішення про припинення роботи цього закладу на території Києва», — повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За даними КМДА, станом на 11 січня 2018 року кількість хворих на кір становила 66 осіб, з них 54 дитини; 10 січня — 61 хворий, 49 дітей; 9 січня — 54 випадки кору, з них 43 серед дітей.


Спалах кору зареєстрований у Скандинавській гімназії — серед учнів молодших класів. Зокрема, спалах захворювання на кір має місце серед учнів 1-Д класу. Всі учні, які захворіли, були не щеплені.

Окрім Києва, є інформація про захворювання на кір на Херсонщині та в Одесі.

Так, субнаціональною лабораторією України з діагностики кору та краснухи підтверджено 2 випадки у  дорослих мешканців міста Херсон (37 та 41 року), у яких дані про щеплення проти кору відсутні. Також  підозра на кір є ще у 6 хворих, 2 з яких не щеплені.

«Вісточка» продовжує слідкувати за перебігом подій. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі: https://t.me/vistochka

УВАГА: Спеціального лікування від кору нема. Єдиний захист — вакцинація. 

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яка утримується від 4 до 7 днів. На цій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.

Через кілька днів з’являється висип, спочатку на обличчі і верхній частині шиї. У подальшому, висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах, який утримується 5-6 днів і потім зникає.

Кір небезпечний своїми ускладненнями – пневмонія та енцефаліт (запалення легень та головного мозку)!

Невакциновані становлять групу ризику з захворюваності на кір та розвитку ускладнень, включаючи летальні наслідки. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні.
Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету – не отримала дворазове щеплення.

Діти віком 1 рік і 6 років отримують у плановому порядку щеплення вакциною проти кору, епідпаротиту і краснухи (КПК). Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення  безкоштовно в будь який час. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору. Дорослі особи також можуть бути вакциновані, але за власні кошти.

Щеплення проводяться після огляду лікаря при відсутності гострих захворювань та загострень хронічних захворювань.