«Що буде, коли російська армія маршируватиме по всій Україні?» Польський прем’єр Моравєцький озвучив занепокоєння планами Москви
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький (Mateusz Morawiecki) не виключає повномасштабної атаки Росії на Україну, і пов’язує з цими планами будівництво Російською Федерацією газопроводу «Північний потік», який замінить існуючі українські газопроводи, що транспортуют російський газ у Європу. Про це він заявив в інтерв'ю американському виданню Politico на теренах Всесвітнього економічного форуму в Давосі, передає «Вісточка».

«Ставлюся дуже серйозно до російської загрози. Те, що Росія робить в Україні — дуже небезпечно. Ми розмовляли з партнерами у Європейському союзі і США, в тому числі тут, у Давосі, і в інших місцях, про те, як впоратися з цією загрозою», — сказав пан Моравецький.

Польський прем’єр розповів, що у Давосі провів переговори з міністром енергетики США Ріком Перрі, під час яких вони розмовляли, зокрема, про «Північний потік-2» — будівництво другої гілки потужного газопроводу з РФ у Європу в обхід України.«Німеччина намагається представити «Північний потік-2» як бізнес-проект, яким він фактично не є. Оскільки, якшо він буде реалізований, він зробить українську газотранспортну систему непотрібною», — переконаний Матеуш Моравєцький.

«І що станеться в разі війни в Донбасі? Що буде, коли російська армія буде марширувати по всій Україні? Ми, звичайно, не знаємо, ми сподіваємося, що нічого такого не трапиться. Але краще, якщо у нас буде і друга і третя лінія захисту, ніж нічого», - заявив прем’єр-міністр Польщі.Матеуш Моравєцький вже робив заяви щодо газопроводу «Північний потік-2», називаючи його «смертельним для України» «шкідливим об'єктом», що також загрожує безпеці Центральної Європи.

На думку польського прем’р-міністра, після того, як газопровід буде побудований, Київ виключать з системи прокачування російського газу в ЄС, і тоді у Кремля не буде перешкод до діяльності, яка дестабілізує обстановку в Україні ще більше.

Газопровід «Північний потік-2» російського «Газпрому» будують по дну Балтійського моря. Він буде здатний прокачувати від 55 млрд кубометрів газу щорічно.