Україна має закон про амністію на Донбасі і готова провести там вибори, коли будуть умови — спецпредставник СШАЗатверджений 18 січня 2018 року так званий закон про реінтеграцію Донбасу (№ 7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях») не суперечить Мінським угодам і не відміняє їх. Про це заявив представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який цими днями перебуває з візитом у Києві — напередодні зустрічі у Дубаї з Владиславом Сурковим, помічником президента Росії Володимира Путіна у інтерв’ю «Радіо Свобода», передає «Вісточка».

«Щодо закону про реінтеграцію… Документ формалізує права громадян України, які живуть у цьому окупованому регіоні, і це також важливо. А те, що там немає згадки про «Мінськ», не означає, що він протидіє «Мінську». Україна… ухвалила закон про спеціальний статус, закон про амністію, готова до проведення місцевих виборів, коли для цього будуть умови. Тому я думаю, що Україна дотримується угоди», — зауважив пан Волкер. 

Але у той самий час необхідно, «щоб і російська сторона виконала свою частину, зокрема з дотримання перемир’я, такого, як ми бачили минулої доби».
«Перш за все, щодо зустрічі з паном Сурковим, я сподіваюся викласти бачення США щодо того, що ми можемо зробити, щоб пришвидшити завершення конфлікту. Це вимагатиме від Росії рішення про відведення своїх сил. А підконтрольні сили, які там є, зрештою мають бути розформовані», — повідомив спецпредставник США.


«Але ми хотіли б створити безпеку для всіх жителів, які там перебувають: етнічних росіян, етнічних українців, для будь-кого має бути безпека. І це те, чого можна досягти завдяки миротворчим силам ООН», - додав він.

«Як тільки це буде досягнуто, звичайно, Мінські угоди мають бути імплементовані. А це передбачає справжнє тривале перемир’я, відведення важких озброєнь, вибори, амністія, спеціальний статус для регіону», — резюмував Курт Волкер.

На фото: Курт Волкер з Сергієм Льовочкіним та Юрієм Бойком, чинними народними депутатами і водночас уособленням злочинного режиму Януковича.