У Києві — протиепідемічні заходи. Дітям без щеплень від кору заборонять ходити у дитсадки і школи
Дітлахи, які не мають щеплення від кору (поки що терміном на 21 день) не будуть допускатися на заняття у шкільних та дошкільних закладах усіх форм власності міста Києва. 

Таке обмеження — вимушений захід, до якого міська влада вдається, щоб не допустити епідемії кору в столиці. 

Про це повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Микола Поворозник під час брифінгу у середу, 10 січня, передає «Вісточка».

«Діти, у яких відсутні щеплення або відповідна довідка від лікаря, будуть недопущені до занять у шкільних та дошкільних навчальних закладах усіх форм власності. Звісно ж, відповідне оголошення буде попередньо розміщено у закладах освіти», – зауважив пан Поворозник.

Як вчора повідомляла "Вісточка" київські інфекційні лікарні переповнені дітьми, хворими на кір. Батьки діточок вважають, що зараження відбулося у цирку на Подолі. Деталі тут.

Чиновник наголосив, що в столиці не оголошено карантин, а запроваджено запобіжні профілактичні та протиепідемічні заходи з метою недопущення епідемії кору попередньо терміном на 21 день.

«Органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації та заклади освіти працюватимуть у режимі посилення профілактичних заходів. Керівники установ отримали рекомендації щодо особливого режиму утримання приміщень: дотримання температурного режиму, регулярне провітрювання приміщень та вологе прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів. Окрім того, рекомендовано обмежити проведення спортивних і культурних масових заходів», – розповів Микола Поворозник.

Він зазначив, що з початку 2018 року значно зросла інтенсивність епідемічного процесу. Так, станом на 10 січня 2018 року зареєстровано 61 випадок захворювання на кір, із них 49 випадків серед дітей. За попередніми даними, майже всі хворі не мали щеплення проти кору через відмову. 

Хворіють діти різних вікових груп. Серед дітей дошкільних навчальних закладів зареєстровано 13 випадків, серед школярів – 22 випадки. Також зареєстровано 1 випадок захворювання у вчителя початкової школи.

«Ми закликаємо батьків відповідально та з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, і в першу чергу думати про здоров’я своїх дітей. Наразі зробити щеплення від кору можна в усіх поліклінічних закладах столиці, які максимально забезпечені вакцинами», – зауважив Микола Поворозник.


«Вісточка» продовжує слідкувати за перебігом подій. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі: https://t.me/vistochka