Районний суд в Черкасах конфіскував ще 200 млн доларів «мафії Януковича»Сьогодні, у п'ятницю, 22 вересня, вступило в силу рішення Соснівського районного суду міста Черкаси щодо спецконфіскації банківських активів екс-президента втікача Віктора Януковича та його оточення на загальну суму 200 млн доларів. 

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає «Вісточка».

«Сьогодні вступило у законну силу рішення Соснівського райсуду м. Черкаси про ще одну спецконфіскацію банківських активів мафії Януковича на загальну суму 200 млн доларів», – написав пан Луценко на своїй сторінці у Фейсбук.

Він не повідомив жодних інших деталей справи.

Нагадаємо, що 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.

Наприкінці квітня 2017 року в РНБО повідомили, що суд останньої інстанції дозволив конфіскацію заарештованих 1,5 млрд доларів, які належали оточенню екс-президента Віктора Януковича.

Президент України Петро Порошенко тоді заявив, що конфісковані кошти витратять на потреби ЗСУ та правоохоронців, а також для інших заходів. 


Щоправда, виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк нещодавно повідомила, що більшу частину коштів з конфіскованих «мільярдів Януковича» у вигляді "підтримки сільгоспвиробника" отримали найбільші аграрні холдинги, що належать мільярдерам Юрію Косюку та Олегу Бахматюку – «Миронівський хлібопродукт» та «Укрлендфармінг».