Вибухи на військовому арсеналі в Калинівці: ситуація станом на 15:30 27 вересняНа території військового артилерійського арсеналу, що біля міста Калинівка Вінницької області, продовжується пожежа та детонація снарядів. Силовики продовжують евакуацію місцевого населення та намагаються боротися з пожежею та її наслідками.

Важливо: як повідомили в ДСНС України, «інформації щодо загиблих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано».

Тим не менш, за оперативною інформацією травмовано 2 особи, які госпіталізовані до медичних закладів.

Працює телефонна “гаряча лінія” Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за номером 043-332-13-35.

27 вересня військовою прокуратурою внесено до ЄРДР кримінальне правопорушення за ознаками ст. 113 Кримінального кодексу України щодо диверсії на військових складах поблизу міста Калинівка на Вінничині.


Заходи з евакуації місцевого населення розпочалися вночі і тривають досі. За останніми даними було евакуйовано понад 30 000 чоловік з міста Калинівка та населених пунктів в 10-кілометровій зоні: Павлівка, Медвідка, Дорожне, Сальнік, Стрижавка.
На прохання мешканців додатково здійснене відселення з сіл Іванів та Лісова-Лисіївка Калинівського району.

Наразі закрито руху всіх видів транспорту, у тому числі:
- автотранспорту на автодорозі Житомир – Могилів – Подільський;
- залізничного транспорту на перегоні Сосенка – Калинівка Південно-Західної залізниці;
- повітряного транспорту в радіусі 50 кілометрів від м. Калинівка.Відключено лінії електропередач Калинівка-УкрФлора та Калинівка-Лаврівка. Відключено газопостачання с. Дорожнє, с. Медвідка, с. Лаврівка.

Підрозділами ДСНС ліквідовано загоряння 6 споруд, що виникли внаслідок влучання боєприпасів.До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації всього залучено 2 тис. 458 чол. та 338 од. техніки, а саме: від ДСНС 481 чол. та 129 од. техніки (у тому числі 1 літак АН-32П), від Нацполіції 360 чол. та 113 од. техніки, від Нацгвардії 227 чол. та 17 од. техніки, від ЗСУ 915 чол. та 36 од. техніки (у тому числі 4 протипожежних танки, 6 БТР, 2 гвинтокрила та літак АН-30), від СБУ 400 чол. та 30 од. техніки, від ПАТ «Укрзалізниця» 39 осіб та 3 пожежних потяги, від МОЗ 30 чол. та 10 од. техніки.

До місця НС направлено 20 піротехнічних розрахунків чисельністю 98 чол. та 38 од. техніки.
У прилеглих областях приведено в готовність 30 пожежних розрахунків чисельністю 150 чол. та 30 од. техніки.Для проведення розвідки та гасіння пожежі залучено чотири протипожежні танки та засоби повітряної розвідки. Використовуються беспілотники.

Приведено у готовність пожежний літак Ан-32П ДСНС України для гасіння пожеж.

Як раніше повідомляла "Вісточка", біля 22:00 у вівторок, 26 вересня, на 48 військовому арсеналі військової частини А1119 біля міста Калинівка Вінницької області (село Сальник) розпочалася пожежа та вибухи боєприпасів.

Місто Калинівка знаходиться у 36 км від обласного центру — міста Вінниця.