Інтерпол зняв з розшуку Віктора Януковича і його сина Олександра (документ)


Екс-президент України Віктор Янукович, який втік до Росії у лютому 2014 року після перемоги Майдану і звинувачується в Україні у державній зраді та багатомільярдній корупції, з початку березня 2017 року знятий з розшуку Інтерполом.

Таке саме рішення Інтерпол прийняв і щодо його старшого сина Олександра Януковича, повідомляє «Вісточка».

Це значить, що батько й син Януковичі можуть безперешкодно покидати межі Росії і подорожувати за кордон, не боячись бути затриманими і переданими Україні.


Документи про зняття Януковичів з розшуку оприлюднив у Facebook прес-секретар Януковича Юрій Кірасір.

Цю інформацію журналістам підтвердили і в Міністерстві внутрішніх справ України - мовляв, про це їм відомо, і відповідна інформація передана також до Генеральної прокуратури, яка й готувала документи щодо обвинувачення Януковича.

"Інтерпол своєю постановою, прийнятою на сесії 27 лютого - 3 березня 2017 року, видалив із своїх баз даних Червоне повідомлення, опубліковане в липні 2015 року стосовно президента Віктора Януковича, і дані, що містяться в його файлах стосовно сина президента Януковича, Олександра Януковича. Інтерпол підтвердив, що на президента Віктора Януковича і на його сина Олександра Януковича, не поширюються Червоне повідомлення Інтерполу або Спеціальний запит про арешт", - йдеться в документі, опублікованому прес-секретарем Януковича.Він послався на дані адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson, яка представляє інтереси Віктора Януковича, які вона отримала у Інтерполу.

Нагадаємо, що колишній президент України (2010-2014 рр) Віктор Янукович звинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), а саме: наданні іноземній державі – Російській Федерації та її представникам – допомоги в проведенні підривної діяльності проти України; ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків); ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України (пособництві у веденні агресивної війни).

14 березня 2017 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо державної зради Януковича. Апеляційний суд Києва має визначити його підсудність.

Перше судове засідання у справі Януковича призначене на 4 травня.