Син екс-чиновника з партії Балоги на Maserati віз в Румунію $400 тисяч готівкою


Син колишнього голови Тячівської районної державної адміністрації (РДА) на Закарпатті, керівника місцевої організації «Єдиного Центру», Михайло Йовдій 1 травня 2017 року намагався незаконно вивезти за кордон 400 тисяч доларів готівкою. Про це у вівторок, 2 травня, повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, передає «Вісточка».

Що характерно, гроші знайшли румунські поліцейські. На фото - Василь Йовдій.

«Учора ввечері прикордонна поліція Румунії затримала двох громадян України, мешканців Тячівського району Закарпатської області: 24-річного Михайла Йовдія та його дружину – 23-річну Олену Йовдій. Обоє перетнули українсько-румунський кордон на автомобілі Maserati у міжнародному пункті пропуску «Солотвино – Сігет Мармацієй», - написав пан Москаль на своєму Фейсбуку.

За кермом Maserati знаходилася Олена Йовдій, а її чоловік сидів на пасажирському місці.

Під час огляду автомобіля румунські поліцейські виявили 400 тисяч американських доларів, захованих під запасним колесом. Всупереч митним правилам гроші не були задекларовані ні при виїзді з України, ні при в’їзді в Румунію.

«24-річний Михайло Йовдій – син Василя Йовдія, керівника партії «Єдиний центр» у Тячівському районі, колишнього неодноразового голови Тячівської райдержадміністрації. До речі, сам автомобіль Maserati був куплений у той час, коли В.Йовдій керував Тячівським районом. Звідки в колишнього держслужбовця та його сім’ї стільки грошей, хай люди здогадаються самі», - повідомив Геннадій Москаль.

«Видно, після конфіскації валюти Януковича, його колишні посіпаки на Закарпатті намагаються спішно вивезти готівку за кордон, однак прорахувалися. Румунська правоохоронна система – це не українські митники, котрі спокійно дозволяють вивозити за кордон величезні гроші, тому незадекларовані 400 тисяч доларів швидше за все будуть конфісковані в держбюджет Румунії», - додав він.

Наостанок питання – хто повірить, що наші митники не помітили 400 тисяч доларів під запасним колесом?

«Особисто я не вірю, тому доручив прокуратурі й СБУ провести ретельну перевірку цього факту й притягнути їх до відповідальності. Взагалі-то оцінку професійної сліпоти митників мало б зробити керівництво Держмитслужби. Подивимося на його реакцію», - заявив пан Москаль.
Підпишися на розсилку новин від Вісточки з України. Знай правду