«Геть Бандеру», «Смерть катам Волині і Донбасу» - у Польщі зруйнували пам’ятник воїнам УПА (фоторепортаж)

На цвинтарі в селі Грушовичі Підкарпатського воєводства Польщі у середу, 26 квітня 2017 року, був демонтований пам’ятник героям УПА, побудований у 1994 році. Про це повідомляє «Вісточка» з посиланням на польські ЗМІ.

У новині польського порталу portalprzemyski.pl, меморіал українським героям називається «нелегальним». На фото, розповсюджених польськими журналістами, видно, що демонтаж проводять як представники місцевої влади, так і молодики у чорних футболках з написом «Precz z Banderą!» (Геть Бандеру) та перекресленим портретом Степана Бандери.На самому пам’ятнику українським героям видні сліди вандалізму: він облитий червоною фарбою, яка очевидно символізує кров, розмальований образливими написами в бік українців.

Зокрема, добре видно трафаретний напис, на якому зображений перевернутий тризуб і написано: «Смерть катам Волині і Донбасу».
 

«Портал Перемишля» повідомляє, що добився демонтажу пам’ятника голова польского «Національного руху на Підкарпатті» Марек Кульпа. «Цей пам'ятник викликав найбільші заперечення, суперечки, і емоції серед поляків, які часто ставили питання, як це можливо, щоб через стільки років на польській землі стоять пам'ятники вбивцям поляків на Волині і в Східній Польщі. Така ситуація неприпустима. Я ще в 2014 році звернувся з питанням до мера про правовий статус цього пам'ятника, і кому належить муніципальне кладовище, і отримав інформацію, що цей об'єкт незаконно зведений. Подальші дії були в напрямку, щоб забезпечити знесення цього незаконного пам'ятника», - заявив Кульпа.

Війт гміни (місцевої громади) Стубно, на території якої знаходиться Грушовицьке кладовище, Януш Слабіцький був присутній під час руйнування українського пам’ятника і заявив, що у майбутнього на місці меморіалу будуть проведені поховання.

«Не боїмося наслідків цього вчинку з українського боку, але боїмося дій (українських) екстремальних організацій», - додав війт.

Село Грушовичі знаходиться поряд із містом Перемишль, у якому мешкає велика українська громада. Саме місцеві українці і встановили меморіал героям УПА.