Чистий четвер: що сьогодні треба робити, а що не можна в жодному разі


У 2017 році Чистий четвер - четвертий день Страсного тижня - припадає на 13 квітня. Цей день називають «чистим» через згадку про Тайну вечерю, коли Ісус власноруч омив ноги учням, цим самим демонструючи смиренність, доброту і служіння ближньому, які мають бути одними з головних чеснот християнина.

Саме у вечір Чистого четверга один з дванадцяти учнів Христа - Іуда - зрадив його за тридцять срібників.


Які головні прикмети і традиції Чистого четверга?

 
1. Скупатися (бажано до сходу сонця). Наші пращури були впевнені, що ранкове купання на Чистий четвер очищує душу та тіло, а також допомагає лишатися щасливим та успішним до наступного Чистого четверга.

2. Прибрати вдома. У Чистий четвер треба винести з дому сміття, мотлох, непотрібні речі, і цим самим позбавити себе негативної енергії, що накопичилася за рік. Під час передвеликоднього прибирання є шанс знайти щось давно загублене.

3. Напекти пасок та пофарбувати яйця. З самого ранку Чистого четверга господарки ставили тісто на паски - а ближче до вечора починали пекти.

4. Донести додому з церкви Страсну свічку, щоб не згасла. Полум’ям страсної свічки випалювали хрест у хаті на сволоці – «щоб лиха нечисть хату минала».

5. Перерахувати всі гроші в домі. Якщо це зробити тричі, то у родині протягом всього року буде достаток і щастя.

6. Приготувати сіль для великоднього столу. Для цього треба взяти грудку солі, загорнути її в ганчірку і покласти у піч чи духовку. Коли ганчірка обгорить, сіль готова. Після Великодня цю сіль ставили під образами - вважалося, що вона має лікувальні властивості.Чого не можна робити у Чистий четвер?

1. Не можна давати гроші в борг чи будь-яку річ, бо разом з цим можна віддати своє щастя.

2. Так само не можна позичати щось у інших.

3. Не можна смітити у хаті та деінде - бо весь рік житимете у бруді та у сварках.

4. Під час приготування пасок не можна порушувати посту.