Коли запрацює безвіз з ЄС для України: відповіді на найбільш часті запитання


Комітет постійних представників (COREPER) Європейського Союзу (ЄС) у середу, 26 квітня, розгляне текст постанови Європарламенту та Ради ЄС про надання громадянам України права на безвізовий в’їзд до держав ЄС. Відповідне питання включене у порядок денний Комітету (Coreper II), повідомляє кореспондент «Вісточки».

Засідання почнеться об 11:00 ранку за київським часом. У порядку денному Комітету COREPER - 34 питання, включаючи документ під назвою «Постанова Європейського парламенту та Ради ЄС, що доповнює перелік третіх країн, громадяни яких повинні мати візи під час перетину зовнішніх кордонів, і тих, громадяни яких виключені з цієї вимоги (Україна)». скачати документ англійською


Постанова, затверджена Європарламентом 6 квітня 2017 року, передбачає скасування віз для короткострокових поїздок (до 90 днів у період кожних 180 днів) в країни Шенгенської зони для громадян України, які мають біометричні паспорти.

Якщо постійні представники держав ЄС також схвалять вказаний документ у середу, 26 січня, до введення безвізу залишиться три кроки:
1. Затвердження Радою Європейського Союзу (кваліфікованою більшістю - потрібно принаймні 55% держав-членів ЄС, які представляють не менше 65% населення ЄС).
2. Підписання документу президентами Європарламенту та Ради ЄС (це може відбутися 17 травня 2017 року).
3. Публікація постанови в офіційному виданні Європейського Союзу (через кілька днів після підписання).
Рішення про безвіз для України набуде чинності на 20-й день після публікації затвердженого тексту в Офіційному журналі ЄС.

Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великої Британії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.
У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, їй необхідно буде оформити візу.

Що буде потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони? (офіційна інформація МЗС України)
Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon).

Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи?
Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують:
1)  мету поїздки, місце проживання;
2) наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування;
3) намір повернутися до місця постійного проживання.

Громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.

Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?
Так, громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.

До яких країн українські громадяни зможуть в’їжджати без віз після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом?
Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.


Отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких 30-держав:
Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шенгенської зони після запровадження безвізового режиму?
Громадяни, які не мають біометричного паспорту, можуть в’їжджати на територію ЄС з паспортом старого зразка лише за наявності діючої Шенгенської візи.

Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання?
Новий порядок поїздок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо. Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.