Беркутівець, якого хотів нагородити Антон Геращенко, втік у Росію і прислав звідти глумливе відео


Колишній боєць Харківського спецпідрозділу «Беркут» Віталій Гончаренко, 6 квітня 2017 року звільнений судом з-під варти, та ще троє екс-беркутівців з Харкова - Олександр Костюк, Артем Войлоков і Владислав Мастега - без жодних перешкод з боку правоохоронців виїхали з України до Росії і записали звідти відеозвернення. 


«Ми офіцери Харківського «Беркуту», наша професія - захищати закон і охороняти правопорядок. На Майдані ми виконували свій конституційний обов'язок»… протидіяли радикалам», - йдеться у відеозверненні, розповсюдженому у п’ятницю, 14 квітня.
Варто зазначити, що один з чотирьох беркутівців, які з викликом звернулися до українців на камеру, це - Віталій Гончаренко, затриманого у червні 2016 року і якого 6 квітня 2017 Апеляційний суд Києва випустив з-під варти на волю - під особисте зобов’язання з’являтися на виклик суду у разі необхідності, незважаючи на вимоги активістів та громадськості та їхні застереження про те, що цей злочинець може втекти до Москви.

Гончаренка звинувачують у кривавому вбивстві мінімум трьох беззбройних учасників Майдану 18 лютого 2014 року. Експертиза вже підтвердила, що в помповій рушниці Форт-500, яка була 18 лютого 2014-го закріплена за Гончаренком, були сліди свинцю.

У інших трьох "беркутівців" на момент виїзду з України у Росію взагалі не було жодного запобіжного заходу. У Олесандра Костюка захід у вигляді особистого зобов'язання закінчився ще в березні, і судове засідання щодо продовження запобіжного заходу так і не було проведене.
Артем Войлоков і Владислав Мастега до 13 квітня перебували під домашнім арештом, він теж закінчився, і з 14 квітня вони офіційно стали вільними людьми.

Адвокат беркутівців розповів журналістам, що вони виїхали абсолютно відкрито і спокійно - за внутрішніми паспортами.


Важливою особливістю даної справи є те, що ще у 2015 році за одного з беркутівців-втікачів заступився народний депутат з «Народного Фронту», радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова - Антон Геращенко. Ще у січні 2015 року, коли беркутівець Гончаренко ще працював у міліції (до речі, його затримали лише у 2016 році), на блок-посту «Пісочин» він з колегами напав на журналістів «Громадського» та побив їх.

Антон Геращенко тоді заявив, що буде просити керівництво МВС нагородити цих «працівників міліції» (правда, не за побиття журналістів, а нібито за затримання озброєних добровольців, які погрожували міліції автоматами), і попросив «не стригти усіх під одну гребінку».