Прихована бізнесвумен. Замголови Адміністрації президента Філатов не задекларував дружину, що отримує контракти від його друзівОлексій Філатов, заступник голови Адміністрації президента України, порушив закон: він не вніс до декларації про доходи та майновий стан цивільну дружину Ганну Бабич, яка після призначення чоловіка в АП створила власну юридичну фірму та отримала низку вигідних контрактів від спільних друзів-чиновників.

Про це йдеться в розслідуванні журналістки Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».
Так, у електронній декларації Олексія Філатова відсутня згадка про цивільну дружину Ганну Бабич, її юридичну компанію AEQUO, а також про їхнього 10-місячного сина.

Закон про запобігання корупції зобов’зує декларувати всіх осіб, з якими посадовців пов’язує спільний побут. Консьєржі у будинку, де розташована квартира самого Філатова, підтверджують, що Анна Бабич мешкає там.

«Я декларую все відповідно до чинного законодавства», - це все, що повідомив Філатов у відповідь на питання про недекларування.

До 2014 року Олексій Філатов та Анна Бабич були партнерами юридичної фірми “Василь Кисіль та партнери”. Вони обидва супроводжували продаж медіахолдингу UMH Group бізнесмена Бориса Ложкіна Сергію Курченку.

Через два дні після призначення Філатова на Банкову, 24 липня 2014 р., Анна Бабич разом з юристами Юлією Кирпою, Денисом Лисенком, Олександром Мамунею і Марією Ніжнік вийшли з “Василь Кисіль та партнери” та створили власну юридичну компанію “AEQUO”.

Після створення фірма отримала субпідряд на консультування стосовно спору НАК “Нафтогазу” з російським “Газпромом”. Де-юре її залучила для консультацій норвезька компанія “Wikborg Rein”, яка уклала контракт з “Нафтогазом” за безконкурсною процедурою.

На той час юридичний департамент “Нафтогазу” вже очолював ще один вихідець з “Василь Кисіль та партнери”, юрист Ярослав Теклюк......................................................
РЕКЛАМА:
Загрузка...
.....................................................
На питання, чому норвезька фірма обрала саме “AEQUO”, її представники основною причиною назвали “досвід та професійність”. Попри залучення досвідчених юристів, на той момент AEQUO як компанія не мала ані досвіду, ані імені на ринку.

За чотири роки “Нафтогаз” сплатив “Wikborg Rein” 25 млн євро. За ринковою практикою, її український консультант міг отримати до 5% від загальної суми контракту.


Крім того, за кілька років AEQUO стала однією з найуспішніших фірм-консультантів стосовно концентрації: процесу злиття та поглинання підприємств, згоду на які дає Антимонопольний комітет. АМКУ очолює однокурсник Олексія Філатова Юрій Терентьєв.

А першим заступником голови АМКУ працює екс-партнерка фірми “AEQUO” Марія Ніжнік, кума сім’ї Філатова-Бабич.

«Вісточка» продовжує слідкувати за перебігом подій. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі.