Іван Сперелуп: навіки 21-річний. Стало відоме ім’я солдата, що загинув на війні з Росією 6 травня


У понеділок, 6 травня 2018 року, група військовослужбовців 24 ОМБр імені короля Данила, що діє на Горлівському напрямку, потрапила у засідку. На маршруті патруля був встановлений невідомий вибуховий пристрій. Внаслідок підриву БМП один наш військовослужбовець загинув, двох – було поранено.

Сьогодні прес-служба 24 ОБМр розкрила ім’я загиблого героя: Іван Сперелуп, якому було і тепер навіки залишиться лише 21 рік.

«Іван Сперелуп служив в 24 бригаді ЗСУ з 13 жовтня 2016 року. Захищав рідну землю на гарячому напрямку біля Золотого й Попасної, останнім часом коло Новгородського. Відучора він захищає нас з небес», — йдеться у повідомленні.

«Ваня загинув вчора ввечері від ворожої міни. Як розповів його комбат, близько 4 годин пообіді спостерігачі батальону помітили диверсійно-розвідувальну групу противника, що рухалась балочкою на правому фланзі, в стик двох позицій, ділянкою з обмеженою видимістю. З метою недопущення проникнення противника в глибину оборони, командиром ВОПу було прийнято рішення на висування БМП на вогневий рубіж. Ваня та екіпаж його машини рушили на визначений рубіж польовою дорогою, якою перед тим кілька місяців користувалися військові, і навіть безпосередньо за кілька годин перед тим пройшла машина.
Звідки взялась там міна — чи була залишена давно і лиш тепер дочекалася свого часу, чи була зараз встановлена ДРГ противника - ще з'ясовується. Принаймні, згідно формулярів мінних полів, на данній місцевості її не мало було бути взагалі. Але — була. Під час ведення вогню та маневру стався наїзд БМП на вибуховий пристрій. Пролунав вибух...

В результаті підриву механік-водій старший солдат Іван Вікторович Сперелуп отримав поранення, несумісне з життям, а двох його товаришів було контужено.

Звичайно, побратими зреагували миттєво і в результаті бойового зіткнення ДРГ противника відступила на свої позиції. Дії особового складу підрозділу не дали можливості проникнення ворога в глибину зони відповідальності сил ООС. От тільки Ваня, 21-річний хлопчина, син українського народу, занадто рано перейшов у Небесний Батальон Захисників України...«Ваня Сперелуп був відповідальним, веселим, доброзичливим. Як мєхвод — просто ас; сам в мазуті, але машина його завжди була «ляля». Міг відремонтувати в ній все що завгодно, з заплющеними очима. Ще й іншим допомагав», - розповідає один з колишніх офіцерів підрозділу Роман.

«Пам'ятаю, як у нас колись під час навчань загорілась беха, - згадує друг Вані, Сашко. - Іван зреагував миттєво: виліз через свій люк, випустив десант через задні люки, які заклинило, і лиш потім кинувся гасити полум'я. А то ще було, на зимових навчаннях, беха заглохла і не могла рухатись. Не кидати ж її у лісі? Ми лишилися охороняти машину до приїзду евакуатора. Цілу ніч грілися коло багаття, ділили один сухпай на двох. Ваня віддавав мені більшу частку, казав що не голодний…»

СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ!