Отримував гроші з окупованого Криму? Хто такий Сергій Наєв, якого Порошенко призначив командувачем Об’єднаних силУ п’ятницю, 16 березня 2018 року, перебуваючи у робочій поїздці у Луганську область, президент України Петро Порошенко підписав наказ про призначення першого командувача Об’єднаних сил. Ним став генерал-лейтенант Сергій Наєв, який на час призначення обіймав посаду заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України (призначений 7 березня 2018 року).

Про це передає «Вісточка» з посиланням на прес-службу президента України.

У військових про нового командувача думки неоднозначні. Є свідчення, що свого часу він «вставляв палиці в колеса» іноземцям, які добровольцями пішли захищати Україну від московської навали. Також генерал «прославився» тим, що під час служби на Донбасі лояльно ставився до радянської символіки і реалізовував власні особливі кулінарні пристрасті.

Але найбільше питань викликає можливий факт неодноразового отримання військовим грошей від родича, який проживає в окупованому Криму.
«На посаду Командувача об’єднаних сил призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Поставив перед ним завдання - Збройні Сили укріпити настільки, щоби вони були не лише обороноздатними, але й спроможними звільнити окуповані території», — написав Петро Порошенко у своєму Твітері в п’ятницю по обіді.


Нагадаємо, що, згідно з законом про реінтеграцію Донбасу, затвердженому Верховною Радою України 18 січня 2018 року, замість Антитерористичної операції (АТО) в Україні запроваджуються «заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ». Повноваження з керування військовими діями на Донбасі від СБУ переходять до Генерального штабу Збройних Сил України.

Президент України як Верховний головнокомандувач з новим законом отримав нові широкі повноваження. Перш за все, він одноосібно визначає дати початку та завершення вказаних заходів. Також він призначає командувача об’єднаних сил, і визначає його повноваження.

Сергій Наєв очолить Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил, який керуватиме усіма представникам Збройних Сил і правоохоронцями, які перебуватимуть на території проведення заходів із забезпечення національної безпеки до виведення російських окупаційних військ.

«Формат антитерористичної операції буде змінено на операцію Об’єднаних сил.

Керівництво силами і засобами Збройних Сил України та інших військових формувань і правоохоронних органів, залучених до виконання цих завдань, покладатиметься на Командувача об’єднаних сил», — наголосив Петро Порошенко.
То хто такий Сергій Наєв?Генерал-лейтенант ЗСУ Сергій Іванович Наєв народився 30 квітня 1970 року.

З 7 березня 2018 року генерал-лейтенант обіймав посаду заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

До цього він був начальником штабу — першим заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ.2015-2017 — начальник штабу оперативного командування «Схід». 2015 — начальник штабу оперативного командування «Південь».

Відгуки військових про Сергія Наєва неоднозначні.

Так, у 2016 році у соцмережах був вибух обурення з приводу того, що генерал «робив все, аби відмінити контракти іноземцям». Про це повідомив командир «Грузинського легіону» Мамука Мамулашвілі.

............................................... РЕКЛАМА:
Загрузка...
...............................................

«Осетин по національності, Генерал-Майор НАЄВ СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ,робить все можливе,щоб відмінили контракти іноземцям», — писали тоді в мережі.


Також в інтернеті писали про те, що військовий заборонив відбирати в проїжджаючих через блокпости російську та радянську символіку.А в грудні 2016 року волонтер Роман Донік так прокоментував присвоєння Сергію Наєву, тоді  командувачу військ оперативного командування «Схід» Сухопутних військ ЗСУ, звання генерал-майора:

«Наєв звичайно заслужив. Ввів в ОТУ Донецьк перехідний вимпел і кубок в змаганнях між бригадами.

І схуд на 14 кг, сидячи на калоражі (дієта спеціальна) і тягаючи за собою особистого кухаря».

«Єдиною втіхою може стати те, що його заберуть на підвищення в якийсь відділ збитих льотчиків в сухопутку, а в ОК «Схід» когось нормального призначать. У сухопутці його улюблений начальник Борискін, якому Наєв дачу будує руками військовослужбовців. У такі хвилини я не розумію, що і навіщо я тут роблю», — додав він.

Щоправда, тепер волонтер пише про те, що повністю змінив ставлення до Сергія Наєва.


Але найбільший «компромат» на нового командувача, який має вести війну з Росією — це його родинні та фінансові зв’язки, які ведуть в окупований Крим.

Так, Сергій Наєв у електронній декларації про доходи за 2016 рік та у повідомленні про суттєві зміни матеріального стану в 2017 році вказав, що отримав два подарунки у грошовій формі на суми 139 743 та 135 000 грн, отримані від громадянина України Наєва Максима Івановича, який, очевидно, є братом Сергія Івановича.

Декларації можна подивитися тут і тут.Максим Наєв, 1975 року народження, був зареєстрований на території окупованої АР Крим, за адресою, місто Симферополь, по вул. Мате Залки. Поряд значилася і реєстрація батька двох братів: Наєва Івана Костянтиновича.До окупації Криму Росією у 2014 році Максим Іванович Наєв працював у «Ощадбанку». Після анексії Максим Наєв в Україну не виїхав. Так, у мережі збереглося звернення Максима Наєва до окупаційної влади Криму від 23 липня 2014 року з приводу працевлаштування колишніх працівників кримського «Ощадбанку».


На час отримання грошей у подарунок Сергієм Наєвим, Максим продовжував жити в Криму і навіть обіймав важливу державну посаду — станом на червень 2017 року він працював керівником групи організації та обліку процесу інвестування ОПФР по Республіці Крим і виступав по телебаченню.


Факт наявності брата і можливо пристарілого батька на окупованій ворогом території безперечно може вплинути на якість та мотиви прийняття рішень командувачем об’єднаних військ.

Ще більше питань викликає фінансова залежність командувача від людини з боку противника.

Чекаємо на пояснення з боку новопризначеного командувача.