Дитина заразилася в лікарні. Надійшла інформація про ще 2 смерті малечі від кору на Одещині


У лютому 2018 року на території Одеської області зафіксували ще дві смерті дітей від захворювання на кір. Ці факти лабораторно підтвердили у вівторок, 20 лютого, повідомляє прес-служба Одеської обласної адмінстрації, передає «Вісточка».

«Лабораторно підтвердили ще 2 летальні випадки від ускладнень внаслідок захворювання на кір на території Одеської області. Життя дітей забрала інфекція у лютому цього року», — йдеться у повідомленні.

Отже, з початку року від ускладнень кору в Україні померли вже п’ятеро дітей і двоє дорослих: 4 дітей і 1 дорослий в Одеській області, 1 дорослий – в Івано-Франківській і 1 дитина в Закарпатській області. 

«У нас від пневмонії померла 5-ти місячна дитина, яка перебувала у КУ «Міський спеціалізований будинок». У неї була важка патологія - синдром Дауна, вроджений порок серця. Судячи з історії хвороби, захворювання отримано в дитячій міській лікарні», — прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Полясний.За його словами, другий випадок стався шляхом внутрішньоутробного інфікування: від матері до дитини. Наприкінці січня вагітну мешканку Одеської області, яка не була щеплена, госпіталізували з діагнозом «кір» в КУ «Міська інфекційна лікарня». Однак вона самовільно покинула медичний заклад.

14 лютого через дванадцять годин після пологів дитина померла від вродженої хвороби. При патологічному дослідженні, результати якого були отримані 20 лютого, було підтверджено захворювання «кір внутрішньоутробне інфікування».

Як повідомляла «Вісточка», з початку 2018 року в Одеській області лабораторно підтвердили ще 5 летальних випадків від ускладнень внаслідок захворювання на кір.«Голова Одеської обласної адміністрації Максим Степанов неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров’я з проханням забезпечити регіон необхідною кількістю доз вакцини. На кінець січня ця потреба складала 12 000 доз. … Вдалося отримати з початку лютого 3 000 доз із Дніпропетровської області. Минулого тижня ще 1000 доз доправили із Сумщини. Також під час апартної наради 20 лютого стало відомо, що 2000 доз вакцини проти кору найближчим часом надійдуть із Запорізької області. Відтак, необхідно знайти по інших регіонах ще 6 000 доз вакцини проти кору, аби утримати колективний імунітет на належному рівні — 95% та не допустити розповсюдження хвороби», — повідомила Одеська ОДА.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, впродовж семи тижнів 2018 року (станом на 16 лютого) на кір в Україні захворіли 5097 людей – 1693 дорослих і 3404 дитини. Госпіталізовано 3464 людини.

Найбільше людей захворіли в Івано-Франківській (1141), Одеській (875), Закарпатській (832), Чернівецькій (551) та Львівській (333) областях.

Найменша кількість випадків захворювання зареєстрована у Чернігівській (1), Харківській (3), Сумській і Луганській (по 4 випадки), Черкаській (12) областях.

Європейське агентство з охорони здоров'я в понеділок, 19 лютого, повідомило, що у 2017 році Україна опинилася в трійці лідерів серед європейських країн за захворюваністю на кір. Перше і друге місця посіли Румунія та Італія відповідно.