«Я вимагав дозволу на використання бойової авіації». Допит в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича (ч. 3)Третя частина цитат зі стенограми допиту у Оболонському суді Києва в рамках розгляду справи про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича, який відбувся у середу, 7 лютого 2018 року. Свідок — виконувач обов’язків міністра оборони України з 27 лютого по 25 березня 2014 року, екс-командувач ВМС України (березень 2006 — березень 2010), чинний депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода», адмірал Ігор Тенюх.

ЧИТАТИ частину 1: "Надійшла команда з Москви: "Убрать этого бандеровца". Стенограма допиту в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича

ЧИТАТИ частину 2: «3-го березня я дав дозвіл відкривати вогонь». Допит в.о. міністра оборони України після Майдану Тенюха про держзраду Януковича

«Передайте вашому Путіну: ми будемо відкривати вогонь на знищення»

«На доручення Турчинова, тоді виконувача обов’язків президента України, на початку, десь 3-4, березня я особисто спілкувався з Шойгу, міністром оборони Російської Федерації, де чітко йому сказав, щоб вони терміново відвели свої сили в пункти своїх дислокацій і не чинили блокування наших частин і кораблів. Відповідь була зразу: «Наших там нєту — ето всьо самооборона».

На що я тоді сказав прямим текстом, дослівно: «Передайте вашому Путіну: якщо буде спроба проникнення російських військових на територію наших частин, ми будемо відкривати вогонь на знищення».

На цьому телефонна розмова обірвалася.Друга розмова з Шойгу в мене була вже після того, як захопили штаб Військово-морських сил. Він знову дав ту саму відповідь. (Іх там нєт — «Вісточка»). Я йому сказав: подивіться будь ласка телебачення, де знаходиться ваш командувач. Який в той час знаходився на території штабу ВМС України».

Про засідання РНБО 28 лютого 2014 року

«На РНБО 28 лютого, коли настав час моєї доповіді, я чітко доповів про ту обстановку, яка склалася не тільки в Криму, а й на кордонах України від Чернігова до Маріуполя. Де російські збройні сили розгортали вже свої угруповання, від 60 до 80 тисяч. Пряма дорога Чернігів-Київ, для танкової бригади це чотири години ходу до Києва. Це раз.

Друге. Я виступав і наполягав на негайному прийнятті рішення щодо приведення Збройних сил України в повну бойову готовність з розгортанням збройних сил у зазначені райони.

І що було найголовніше — це Південний напрямок, у подальшому до Криму.Після того, коли я закінчив доповідь, Тимошенко (Юлія Тимошенко, екс-прем’єр-міністр України, на той час щойно звільнена з Качанівської колоніїї, куди її ув’язнила попередня влада; лідер партії «Батьківщина», одна з найбільш рейтингових кандидатів на наступні президентські вибори — «Вісточка») тоді виступила різко проти, сказавши: розгортання збройних сил України призведе до широкомасштабного наступу Російської Федерації в Україну. І що треба думати не тільки про Крим, а потрібно думати про всю Україну.

На що я відповів: «Шановна пані Тимошенко, для чого в Україні існують збройні сили? Уже йде захоплення української землі, української території, а збройні сили знаходяться всі по своїх пунктах базування!»І тому виконувач обов’язків (в.о. президента України Олександр Турчинов — «Вісточка») зупинив Тимошенко, підтримав мене і в подальшому було прийнято рішення — на жаль, не в повному обсязі, як я вимагав! — про приведення Збройних сил України в бойову готовність. Але без виходу із військових частин…

Друге, на чому я наполягав, це на наданні мені дозволу про використання бойової авіації. А саме: штурмової і бомбардувальної. Такого дозволу я не отримав.

ДАЛІ БУДЕ. Продовження читайте у наступних публікаціях «Вісточки».
Загрузка...