З українцями не порадилися... США запропонували Путіну детальний план «деокупації Донбасу» на базі Мінських угод


Спецпредставник Держдепартаменту Сполучених Штатів Америки (США) щодо України Курт Волкер під час зустрічі з помічником президента Росії Владіміра Путіна Владиславом Сурковим у Дубаї 26 січня 2018 року презентував новий пакет пропозицій щодо  розгортання місії ООН на Донбасі. Про це російський політик повідомив журналістам за результатами зустрічі, передає «Вісточка».

Москва вже заявила про те, що бачить пропозиції американців як цілком реальні для виконання, а також наголосила, що план включає в себе покрокове виконання Мінських угод.

Варто зауважити, що «дубайський пакет» пропозицій жодним чином не обговорювався в Україні публічно, а також не ставився на розгляд та затвердження Верховною Радою України, як це мало б бути згідно з чинним законодавством.


Щоправда, Мінські угоди також не мають статусу міжнародної угоди, ратифікованої Україною і обов’язкової до виконання, оскільки теж не обговорювалися і не затверджувалися ВР як основним законодавчим органом в державі.

Нагадаємо, що Мінськ передбачає проведення виборів на окупованій території до повного отримання Україною контролю над кордоном з Росією, амністію і право на участь у виборах для російських посіпак і найманців на Донбасі, їхнє право на автономію та "мовне самовизначення", а також прямі стосунки з Росією в обхід Києва, плюс потужне фінансування відновлення Донбасу з бюджету України.

«Основною темою перемовин знов стало обговорення… розгортання на південному сході України місії ООН. Американці цього разу привезли набагато більш конструктивні пропозиції», - заявив Сурков російській агенції ТАСС.

За його словами, Росія може погодитися на реалізацію пропозицій США. «Дубайський пакет» американських напрацювань, на відміну від «белградського», в цілому виглядає цілком таким, який можна реалізувати. Принаймні, на перший погляд»,  — розповів помічник Путіна.

«Головне у ньому — досить детальний план поетапного розгортання місії (ООН - «Вісточка») у зв’язці з реалізацією політичних пунктів Мінських угод. Це збалансований підхід, якого ми постійно добиваємося. Ми його уважно вивчимо і своєчасно дамо відповідь. Після чого запросимо Курта і його колег на нову зустріч», — наголосив Сурков.

Зустріч Суркова та Волкера відбулася 26 січня 2018 року у Дубаї. У 2017 році політики зустрічалися тричі: 21 серпня у Мінську, 7 жовтні і 13 листопада — у Белграді.

Росія почала збройне вторгнення в Україну у 2014 році. Унаслідок бойових дій було анексовано Крим, який був незаконно приєднаний до РФ, а також частину Луганської та Донецької областей, де російська влада встановила маріонеткові режими ЛНР і ДНР.