Мер Кропивницького, обраний від Блоку Порошенка, купив акцій на 2,5 мільйонів


Мер міста Кропивницький (Кіровоград) Андрій Райкович у січні 2018 року придбав 35,71% акцій ТОВ"ТИТАН-ПЛЮС" на загальну суму 2 млн 500 тис. грн, та ще 3,05% за 250 тис. Про це йдеться у повідомленні про суттєві зміни у майновому стані політика, оприлюдненому на сайті НАЗК, передає кореспондент «Вісточки».

У повідомленні уточнюється, що продавцем великого пакету корпоративних прав виступив Грицай Микола Дмитрович.

Варто зауважити, що, згідно з декларацією про доходи пана Райковича за 2016 рік, позаминулого року він вже купував акції «Титан-плюс» у тієї самої людини - Миколи Грицая. Акції цього підприємства, а також ТОВ «БП-Ойл» та «Априка» були придбані на загальну суму біля 2,5 млн грн.

Місцеві журналісти, до слова, звертали увагу на те, що « ТОВ «Априка» відоме кропивничанам завдяки… продажу їм міською радою Кропивницького наприкінці 2015 проку земельної ділянки за дуже низькою ціною».

Варто зауважити, що Андрій Райкович детально фіксує у деклараціях свої коштовні придбання. Наприклад, протягом минулого року він задекларував духовку, холодильник та темні окуляри, придбані у Карлових Варах.

Також у 2017 році мер Кропивницького став власником 50% акцій ТОВ «УКРНАФТАКОМ» (купив у того самого Миколи Грицая), ще 50% акцій ТОВ «Титан-плюс» (продавець той самий), 50% акцій ТОВ «БП-Ойл» (продавець той самий), 45% акцій ТОВ «АПРІКА» (продавець той самий).

У декларації-2016 було зафіксовано придбання корпоративних на 90% ТОВ «МІА-ЛЮКС», 10% ТОВ «АР ЕССЕТ», 100% приватного підприємства «АРКАДОР», 80,65% ТОВ «М’ЯСОКОМБІНАТ «ЯТРАНЬ», громадської організації «Єлисаветградське товариство», ТОВ «Фізкультурний комплекс «ЯТРАНЬ».

Станом на кінець 2016 року пан Райкович був кінцевим бенефіціаром (власником) ТОВ «МІА-ЛЮКС», від якого протягом 2017 року отримував значні суми роялті, ТОВ «М’ЯСОКОМБІНАТ «ЯТРАНЬ», приватного підприємства «АРКАДОР»,

Андрій Райкович переміг на виборах мера Кропивницького 15 листопада 2015 року як висуванець від «Блоку Петра Порошенка».

До цього з 2011 року він обіймав посаду генерального директора ТОВ «М’ясокомбінат Ятрань». Вже до обрання мером Райкович мав мільйонні статки.