Кір вбиває. За 2018 рік в Україні вже три смерті, двоє дітей і дорослийВчора, 19 січня, Міністерство охорони здоров’я України повідомило про смерть третьої з початку 2018 року людини від кору. 

«Вчора стало відомо про ще одну смерть від кору. Це дитина, яка не була вакцинована. Це восьмий випадок смерті з моменту початку спалаху і це трагедія нашого суспільства, в якому люди помирають від хвороб, що попереджуються щепленнями», — цитує прес-служба МОЗ в.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

Отже, з початку року в Україні від кору померли троє людей: доросла людина та двоє дітей. Усі смерті — в Одесі.Дані про загальну кількість хворих в Україні та про динаміку захворювання МОЗ не оприлюднює. Як раніше повідомляла «Вісточка», за перші 2 тижні 2018 року захворіли на кір 1285 українців (856 дітей і 429 дорослих). Статистики станом на сьогодні немає.

За весь минулий, 2017 рік на кір захворіли 4 782 людей. Минулого року за офіційними даними від кору померло 5 людей: 3 дітей і 2 дорослих. Усі — також в Одеській області.

На думку медиків, головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років. Так, 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення проти кору за графіком. У 2017 році вакцинацією вдалося охопити 65,5% дітей від запланованих.

У Києві також перестали регулярно оприлюднювати кількість хворих на кір людей, але відомо, що станом на ранок 16 січня в столиці зареєстровано 92 випадки захворювання на кір, із них – 68 дітей. Як раніше повідомляла «Вісточка», 15 січня 2018 року кількість хворих на кір  у столиці становила 87 осіб, з них 66 дітей. 12 січня — 74 хворих, з них 57 дітей; 11 січня — 66 хворих, 54 дитини; 10 січня — 61 хворий, 49 дітей; 9 січня — зареєстровано 54 випадки кору, з них 43 серед дітей.Упродовж 1-14 січня 2018 року найбільша кількість випадків спостерігається у Івано-Франківській (275 випадків), Чернівецькій (274), Закарпатській (194) і Одеській (157) областях. Найменша кількість випадків захворювання – у Житомирській і Рівненський областях (по 1 випадку), Волинській та Луганській областях (по 2 випадки).

Не зафіксовані випадки захворювання цього року у Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Як повідомляла "Вісточка", станом на 15 січня 2018 року у Києві вже 87 хворих на кір, 44 у лікарні, 1 дорослий в реанімації.
На думку медиків, головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років. Так, 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення проти кору за графіком. У 2017 році вакцинацією вдалося охопити 65,5% дітей від запланованих.

«Епідемії немає, є спалахи. Але важливо не те, епідемія це чи спалах, а те, чи хворіють люди. У цивілізованій країні люди від кору помирати не повинні. Єдиний дієвий захист від кору — вакцинація. Сьогодні найголовніше — отримати щеплення для своїх дітей, які пропустили його за календарем. Вакцини не вбивають людей, кір вбиває»,– заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на брифінгу 16 січня.

«Вісточка» продовжує слідкувати за перебігом подій. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі: https://t.me/vistochka

УВАГА: Спеціального лікування від кору нема. Єдиний захист — вакцинація. 

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яка утримується від 4 до 7 днів. На цій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.

Через кілька днів з’являється висип, спочатку на обличчі і верхній частині шиї. У подальшому, висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах, який утримується 5-6 днів і потім зникає.

Кір небезпечний своїми ускладненнями – пневмонія та енцефаліт (запалення легень та головного мозку)!

Невакциновані становлять групу ризику з захворюваності на кір та розвитку ускладнень, включаючи летальні наслідки. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні.
Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету – не отримала дворазове щеплення.

Діти віком 1 рік і 6 років отримують у плановому порядку щеплення вакциною проти кору, епідпаротиту і краснухи (КПК). Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення  безкоштовно в будь який час. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору. Дорослі особи також можуть бути вакциновані, але за власні кошти.

Щеплення проводяться після огляду лікаря при відсутності гострих захворювань та загострень хронічних захворювань.