Увага! Цирк «Кобзов» у Києві закрили через зараження дітей кором, МОЗ епідемію заперечує (статистика, подробиці, інформація про хворобу)Київська міська державна адміністрація (КМДА) заборонила роботу тимчасово розміщеного на Контрактовій площі цирку «Кобзов» через хворобу одного з працівників цирку, через що були заражені десятки дітей, що відвідували його вистави у грудні-січні.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, передає «Вісточка».

«У цьому закладі є один хворий. Він захворів ще в грудні. У зв’язку з тим, що співробітники цього закладу несистематично проходять медогляди, було ухвалено рішення про припинення роботи цього закладу на території Києва», — заявив пан Поворозник.

Як раніше повідомляла «Вісточка», щоб не допустити епідемію кору у Києві КМДА заборонила відвідувати дитсадки і школи дітлахам, які не мають щеплення.

ЧИТАТИ: У КИЄВІ — ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ. ДІТЯМ БЕЗ ЩЕПЛЕНЬ ВІД КОРУ ЗАБОРОНЯТЬ ХОДИТИ У ДИТСАДКИ І ШКОЛИ

Цим рішенням київської влади передував ряд публікацій у соцмережах та незалежних ЗМІ свідчень про те київські інфекційні лікарні переповнені дітьми, хворими на кір. Батьки багатьох діточок зокрема заявляли, що зараження відбулося у цирку на Подолі. Деталі тут.

За даними КМДА, станом на 11 січня 2018 року кількість хворих на кір зросла до 66 осіб, з них 54 серед дітей.
Варто зауважити, що станом на 10 січня 2018 року зареєстровано 61 випадок захворювання на кір, із них 49 випадків серед дітей. За попередніми даними, майже всі хворі не мали щеплення проти кору через відмову.
09.01.2018 в Києві було зареєстровано 54 випадки кору, з них 43 випадки серед дітей.

Хворіють діти різних вікових груп: як вихованці дошкільних навчальних закладів, так і школярів. Також зареєстровано 1 випадок захворювання у вчителя початкової школи.

Зокрема, спалах кору зареєстрований у Скандинавській гімназії — серед учнів молодших класів. У вівторок, 9 січня 2018 року, було зареєстровано спалах захворювання на кір серед учнів 1-Д класу. Всі учні, які захворіли, були не щеплені.

Окрім Києва, є інформація про захворювання на кір на Херсонщині та в Одесі.

Так, субнаціональною лабораторією України з діагностики кору та краснухи підтверджено 2 випадки у  дорослих мешканців міста Херсон (37 та 41 року), у яких дані про щеплення проти кору відсутні. Також  підозра на кір є ще у 6 хворих, 2 з яких не щеплені.

«Вісточка» продовжує слідкувати за перебігом подій. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі: https://t.me/vistochka

УВАГА: Спеціального лікування від кору нема. Єдиний захист — вакцинація. 

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яка утримується від 4 до 7 днів. На цій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.

Через кілька днів з’являється висип, спочатку на обличчі і верхній частині шиї. У подальшому, висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах, який утримується 5-6 днів і потім зникає.

Кір небезпечний своїми ускладненнями – пневмонія та енцефаліт (запалення легень та головного мозку)!

Невакциновані становлять групу ризику з захворюваності на кір та розвитку ускладнень, включаючи летальні наслідки. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні.
Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету – не отримала дворазове щеплення.

Діти віком 1 рік і 6 років отримують у плановому порядку щеплення вакциною проти кору, епідпаротиту і краснухи (КПК). Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення  безкоштовно в будь який час. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору. Дорослі особи також можуть бути вакциновані, але за власні кошти.

Щеплення проводяться після огляду лікаря при відсутності гострих захворювань та загострень хронічних захворювань.