У Києві кількість хворих на кір сягнула 99, з них три чверті — дітиУ столиці України Києві 99 людей захворіли на кір. Про це у середу, 17 січня 2018 року, повідомила прес-служба Київської міської державної адміністрації, передає «Вісточка».

«Наразі у столиці зареєстровано 99 випадків захворювання на кір, з них – 75 дітей», - йдеться у повідомленні.

«Станом на ранок 16 січня в столиці зареєстровано 92 випадки захворювання на кір, із них – 68 дітей. Найбільше хворіють діти віком від 5 до 9 років. До столичних лікарень госпіталізовано 12 осіб: 7 дорослих і 5 дітей», – повідомив цього ж дня під час прямого ефіру на телеканалі «112» перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Як раніше повідомляла «Вісточка», 15 січня 2018 року кількість хворих на кір  у столиці становила 87 осіб, з них 66 дітей.
12 січня — 74 хворих, з них 57 дітей;
11 січня — 66 хворих, 54 дитини;
10 січня — 61 хворий, 49 дітей;
9 січня — зареєстровано 54 випадки кору, з них 43 серед дітей.

За останні 5 днів у муніципальних медичних закладах зроблено щеплення близько 15 тисячам дітей, повідомив Микола Поворозник.

«Для щеплень використовують якісну вакцину «Пріорікс» (країна виробник – Бельгія), термін придатності якої до кінця 2018 року. Тому я запрошую батьків щепити своїх дітей, аби уберегти їх від хвороби», – додав він.Як раніше повідомляла «Вісточка» з посиланням на дані МОЗ, за перші 2 тижні 2018 року 1285 українців (856 дітей і 429 дорослих) захворіли на кір, одна дитина померла (Одеса).

17 січня 2018 року МОЗ повідомило про смерть від кору вже другої за 2018 рік людини.

За весь минулий, 2017 рік на кір захворіли 4 782 людей. Минулого року за офіційними даними від кору померло 5 людей: 3 дітей і 2 дорослих. Усі — в Одеській області.

Упродовж 1-14 січня 2018 року найбільша кількість випадків спостерігається у Івано-Франківській (275 випадків), Чернівецькій (274), Закарпатській (194) і Одеській (157) областях. Найменша кількість випадків захворювання – у Житомирській і Рівненський областях (по 1 випадку), Волинській та Луганській областях (по 2 випадки).

Не зафіксовані випадки захворювання цього року у Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Як повідомляла "Вісточка", станом на 15 січня 2018 року у Києві вже 87 хворих на кір, 44 у лікарні, 1 дорослий в реанімації.

На думку медиків, головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років. Так, 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення проти кору за графіком. У 2017 році вакцинацією вдалося охопити 65,5% дітей від запланованих.

«Епідемії немає, є спалахи. Але важливо не те, епідемія це чи спалах, а те, чи хворіють люди. У цивілізованій країні люди від кору помирати не повинні. Єдиний дієвий захист від кору — вакцинація. Сьогодні найголовніше — отримати щеплення для своїх дітей, які пропустили його за календарем. Вакцини не вбивають людей, кір вбиває»,– заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на брифінгу 16 січня.

«Вісточка» продовжує слідкувати за перебігом подій. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі: https://t.me/vistochka

УВАГА: Спеціального лікування від кору нема. Єдиний захист — вакцинація. 

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яка утримується від 4 до 7 днів. На цій стадії можуть з’являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.

Через кілька днів з’являється висип, спочатку на обличчі і верхній частині шиї. У подальшому, висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах, який утримується 5-6 днів і потім зникає.

Кір небезпечний своїми ускладненнями – пневмонія та енцефаліт (запалення легень та головного мозку)!

Невакциновані становлять групу ризику з захворюваності на кір та розвитку ускладнень, включаючи летальні наслідки. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні.
Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету – не отримала дворазове щеплення.

Діти віком 1 рік і 6 років отримують у плановому порядку щеплення вакциною проти кору, епідпаротиту і краснухи (КПК). Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення  безкоштовно в будь який час. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору. Дорослі особи також можуть бути вакциновані, але за власні кошти.

Щеплення проводяться після огляду лікаря при відсутності гострих захворювань та загострень хронічних захворювань.