Відповідь Банкової на критику піар-візиту Порошенка у госпіталь: бійців заборонили відвідувати ЗМІ і громадськості


Адміністрація президента України своєрідно відповіла на критику волонтерів. На період реабілітації військовослужбовців, які були звільнені з полону 27 грудня, військовий госпіталь буде закритий для медіа та громадськості. 

 Про це повідомила керівник офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталія Зарицька на брифінгу в п'ятницю, 5 січня.

«Військові для проходження реабілітації будуть продовжувати перебувати у військовому госпіталі. Ми домовилися з керівництвом госпіталю, що на період перебування в госпіталі його територія буде закрита для медіа і громадськості», - заявила вона.


Представник президента додала, що перший етап (медичний) надання допомоги звільненим з полону вже завершений.
З 5 січня починається новий етап – реабілітація.

Нагадаємо, що днями у соцмережах розгорівся скандал, пов‘язаний з візитом Петра Порошенка з дружиною у Київський військовий госпіталь напередодні Нового року.
Волонтери, які надають допомогу бійцям, назвали цей візит піаром і лицемірством.

Відома волонтерка Віра Тимошенко, яка допомагає нашим пораненим бійцям у госпіталях, написала на ФБ наступне:

«Закидайте мене камінням,але це була просто показуха. Кілька годин тяжкопоранені хлопці чекали на всю команду "дорогих гостей". Багатьох з них привезли до Києва з Ірпінського госпіталю. В тім числі хлопців з ампутаціями... Низький уклін вам,догорі мої Герої.За те,що вкотре зустріну Новий Рік у теплій оселі. Соромно за таке привітання. Причепурене і вилизане по-совковому. Якраз в передень свят. А чому б пане президенте Вам з дружиною та всією свитою не заїхати в госпіталь після того,як новий борт поступає? Хоча б одному з хлопців,котрі є на цьому відео матеріальну домомогу хтось надасть? Всі вони в тяжкому стані.Тільки не пишіть мені тут,що все лікування безкоштовне.Бо я майже щодня бачу це "безкоштовне" лікування».

«Я чесно пишу,що до приїзду в ЦВГ родини Порошенків наших хлопців привезли з Ірпеня.Вони розповідали нам про ту подорож.А як ту (в київському)потрібно було чекати тяжкопораненим цілу свиту,що прямувала за Порошенком,соромно було дивитись.Хлопці голодні чекали.Кілька годин.Один з них в дуже тяжкому стані.Після того,як ми їх погодували борщем,нам порадили "провітрити палату,щоб не було запаху".Це не знузання?Скажіть,люди?Я знаю,що кожен з цих поранених став на захист України і мене в тім числі.І керевництва держави.Але тому керівництву начхати на хлопців». 

«Навіть не дивуюсь,що люди,котрі читають цей допис презтидента,сотні разів подякували саме йому.А не пораненим ( є подяки і хлопцям,але в процентному відношенні дуже мало).Ніби то був подвиг - прийти в госпіталь і привітати хлопців зі святом».