Дипломатичне фіаско України. ПАРЄ готова зняти санкції з Росії і повернути делегацію Госдуми у сесійний зал?


Новообраний президент Парламентської асамблеї Ради Європи  (ПАРЄ) Мікеле Ніколетті та генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд готові позитивно розглянути питання щодо повернення російській делегації повноважень у ПАРЄ — в обмін на продовження фінансування Росією Ради Європи та заради збереження десятиліттями будованого механізму забезпечення верховенства права на території «від Владивостоку до Лісабону».

Про це повідомила український журналіст Тетяна Висоцька, передає «Вісточка».

«Страсбург примушують йти в обійми Москви, інакше втратять всю добре вибудувану правозахисну машину на всьому Європейському континенті.
Росія, нагадаю, шантажує Раду Європи, повним припиненням сплати членських внесків до повернення російської делегації у Парламентську Асамблею», — написала Висоцька у своєму Фейсбуку.


«Щойно генсек Ради Європи Ягланд з трибуни Палацу Європи на відкритті сесії ПАРЄ повідомив про те, що Туреччина скорочує фінансування організації.
Він також натякнув, що настав вже час вирішувати ситуацію з Росією, бо «не може держава наполовину брати участь у організації, наполовину ні». І додав, що «у всіх мають бути рівні обов`язки і права».
Також пан Ягланд заявив про необхідність зберегти «унікальний правовий простір від Владивостока до Лісабона».
Процес пішов. Росію повернуть», - додала вона.

«Сьогодні в Страсбурзі був затверджений новий голова Парламентської Асамблеї Ради Європи. Ним — без голосування, за згодою основних політичних груп — став очільник групи соціалістів, демократів та зелених італієць Мікеле Ніколетті.

Поки що Ніколетті обрали на один рік, але потім термін його керівництва Асамблеєю може бути продовжений.

Так ось, у жовтні 2017 року, коли я якраз була на сесії ПАРЄ, у Страсбурзі жваво обговорювалася резолюція, співавтором якої виступив пан Ніколетті. 
Цей документ, затверджений Асамблеєю, незважаючи на опір української делегації, створив передумови для зняття політичних санкцій з делегації Росії. Тобто, для її повернення у сесійну залу ПАРЄ.

Йдеться про вимогу «гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах» — ПАРЄ та Комітеті Міністрів. У Комітеті Міністрів Росія продовжує брати участь, а, отже, ПАРЄ мусить скасувати обмеження щодо участі російської делегації у своїх сесіях.

Наразі автор цього документу став керівником ПАРЄ. Тому цілком ймовірно, що найближчим часом Асамблея повернеться до обговорення «гармонізації», — підкреслила журналістка.

«Наголошу, що вказана резолюція була прийнята більшістю голосів делегатів ПАРЄ.

Як це не неприємно нам, українцям, наші дипломати і політики не зуміли переконати світ і Європу в тому, що Росія — справжній агресор.

Якщо сама Україна не розриває з Росією дипломатичних стосунків, якщо діє договір про дружбу, якщо політики з дурного розуму патякають про «ефективний контроль» та необхідність торгівлі з окупантом, то чому Європа має страждати? 

Чому ПАРЄ має втрачати такі важливі для існування організації членські внески Росії, якщо навіть президент України продовжує вести в Росії бізнес?

Гібридна, неадекватна реакція української влади на цілком реальне військове вторгнення Росії спричинила цілком адекватну недовіру до держави у світі. Тому зараз отримуємо результат. ~Сумний» , — наголосила Висоцька.