Екс-міністр Демчишин отримав 20 мільйонів дивідендів від екс-компанії глави НБУ Гонтарєвої
Член Наглядової ради Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України», екс-міністр енергетики і вугільної промисловості України (2 грудня 2014 - 14 квітня 2016) Володимир Демчишин у січні 2018 року отримав 20 мільйонів 073 тисячі 434 гривні дивідендів від зарубіжної компанії ICU HOLDINGS LIMITED, зареєстрованої на Британських Віргінських островах. 

Про це йдеться у повідомленні про суттєві зміни майнового стану пана Демчишина, опублікованому 6 січня 2018 року на сайті НАЗК, повідомляє кореспондент «Вісточки».

За даними ЗМІ, екс-міністр володіє майже 10% вказаної компанії, якою до середини 2014 року частково володіла і керувала чинна глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева. 

Сам Володимир Демчишин вказав у декларації за 2016 рік, що має 545 акцій ICU, номінальною вартістю 14 тисяч 819 грн. 


Акції екс-міністр придбав 31.03.2014 р. Тим не менш, у декларації за 2016 рік Демчишин не вказав жодного прибутку від ICU HOLDINGS LIMITED.

Компанія ICU була створена в червні 2006 року. Адреса компанії на Британських Віргінських островах, відомих як рай для офшорів: 1-st FLOOR, YAMRAJ BUILDING, P.O. BOX 875, ROAD TOWN, TORTOLA, BRITISH VIRGIN ISLANDS. Вона надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами. До її складу входять ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", КУА "Інвестиційний капітал Україна", банк "Авангард" і КУА-АПФ "Трійка Діалог Україна" (Київ). Раніше повідомлялося, що співвласником і головою ради директорів групи ICU була Валерія Гонтарева, яка у червні 2014 року посіла посаду голови Національного банку України (НБУ).

Варто зауважити, що перед призначенням головою правління НБУ Валерія Гонтарева заявила, що продала свою частку в цій компанії. У результаті, офіційно основними власниками ICU залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, Олександр Вальчишен — 6,58% та Володимир Демчишин — 9,99%. 

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року Валерія Гонтарева заявила, що з 10 травня 2017 року йде у відставку з посади голови НБУ. Повідомлялося, що вона вже написала відповідну заяву про звільнення й очікує на задоволення її Президентом і Верховною Радою. Тим не менш, вказане питання так і не було розглянуте парламентом, також немає реакції президента.


У результаті, після травневих свят Гонтарева пішла у відпустку — спочатку оплачувану, а також за рахунок відгулів, а потім за власний рахунок. У такій відпустці Валерія Гонтарева перебуває і досі. Виконуючим обов'язки глави НБУ призначений її перший заступник Яків Смолій.