Кривава весна. Протягом квітня на війні з Росією загинуло 16, поранено 103 українця

Протягом квітня 2017 року на території Донецької та Луганської областей України від російських окупантів загинуло 16 і поранено 103 військовослужбовця Збройних сил України (ЗСУ). Про це у понеділок, 1 травня, повідомляє  «Вісточка».


Вказані цифри підготовані на основі щоденних зведень прес-центру штабу АТО.

Варто зауважити, що у зведеннях штабу не враховуються бійці, загиблі не на полі бою: повідомляють лише про тих, хто загинув безпосередньо під час обстрілу ворога, або у той самий день у лікарні.
Усі бійці, які помирають у наступні дні після поранення, у статистику втрат, яка надається пресі, штабом АТО не включаються.Згідно з повідомленнями прес-центру штабу АТО, за останні сім днів квітня загинули дев’ятеро бійців Збройних сил України, поранених - 31.

Так, 30 квітня 2017 року один українець загинув поблизу Катеринівки Донецької області, коли російські загарбники застосували 120-мм міномети. Обстріл позицій наших військ вівся з боку населеного пункту Молодіжне, що знаходиться на окупованій Росією території.29 квітня 2017 року військовослужбовець однієї з бригад, підрозділ якої виконує бойові завдання неподалік Зайцевого на Донеччині, загинув внаслідок обстрілу позицій росіянами з протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Також 29 квітня 2017 року неподалік Авдіївки Донецької області внаслідок обстрілу позицій російськими окупантами кульове наскрізне проникаюче поранення черевної порожнини отримав військовослужбовець однієї з механізованих бригад.

На даному напрямку противник вів вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Крім того, на даній ділянці діяли ворожі снайпери.

Терміново, для надання медичної допомоги, військовослужбовця було доставлено у лікарню міста Авдіївки, де працює військова лікарсько-сестринська бригада. Крім того, зважаючи на стан військовослужбовця, у якого внаслідок поранення були ушкоджені органи та магістральні судини черевної порожнини, до лікарні прибули хірурги 66 військового-мобільного госпіталю.

Операція тривала більше 5 годин та врятувати життя важкопораненого українця не вдалося.


28 квітня 2017 року український військовий автомобіль підірвався на міні на Приморському напрямку Донеччини, неподалік населеного пункту Павлопіль. Внаслідок підриву, загинув один військовослужбовець.

Цього ж дня внаслідок обстрілу опорного пункту підрозділу однієї з механізованих бригад, особовий склад якого виконує бойові завдання на Приморському напрямку неподалік Красногорівки, загинув військовослужбовець Збройних Сил України, ще 4 захисники отримали поранення.

Противник вів вогонь з боку населеного пункту Старомихайлівка, що знаходиться на окупованій Росією території. На даному напрямку противник застосував міномети калібру 120-мм та 82-мм, зенітні установки ЗУ-23-2, гранатомети різних систем та стрілецьку зброю. Зокрема по позиціях Збройних Сил України противник застосував 20 мін калібру 82-мм та 30 мін калібру 120-мм.


27 квітня 2017 року внаслідок обстрілу позицій однієї з механізованих бригад, особовий склад якої виконує бойові завдання на Донецькому напрямку неподалік Троїцького, загинув військовослужбовець Збройних сил України. На даному напрямку противник застосовував кулемети великого калібру та стрілецьку зброю.

Загалом, протягом 30 днів квітня лише два дні Україна не мала ні загиблих, ні поранених військовослужбовців: напередодні Паски, 16 квітня, а також 24 квітня 2017 року.

Статистика смертей та поранень на війні з Росією на основі щоденних повідомлень прес-центру штабу АТО:
30 квітня: 1 загиблий, 7 поранених
29 квітня: 2 загиблих, 4 поранених
28 квітня: 2 загиблих, 6 поранених
27 квітня: 0 загиблих, 3 поранених
26 квітня: 1 загиблий, 6 поранених
25 квітня: 3 загиблих, 5 поранених
24 квітня: 0 загиблих і поранених
23 квітня: 1 загиблий, 2 поранених
22 квітня: 1 загиблий, 3 поранених
21 квітня: 2 поранених
20 квітня: 2 загиблих, 8 поранених
19 квітня: 1 поранений
18 квітня: 2 поранених
17 квітня: 1 поранений
16 квітня: 2 поранених
15 квітня: 0 загиблих і поранених
14 квітня: 4 поранених
13 квітня: 2 поранених
12 квітня: 1 загиблий, 2 поранених
11 квітня: 5 поранених
10 квітня: 5 поранених
9 квітня: 2 поранених
8 квітня: 4 поранених
7 квітня: 5 поранених
6 квітня: 5 поранених
5 квітня: 2 поранених
4 квітня: 5 поранених
3 квітня: 2 загиблих, 5 поранених
2 квітня: 1 поранений
1 квітня: 4 поранених