У Кривому розі шахтарі страйкують під землею, вимагаючи достойної зарплатні - Тягнибок


Шахтарі Криворізького залізорудного комбінату та Arcelor Mittal («Криворіжсталь») не піднімаються на поверхню з шахт, вимагаючи підвищити їм заробітну платню до рівня 2012 року. Про це у неділю, 7 квітня, повідомив голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, передає «Вісточка».

«У ніч на 4 травня шахтарі «Криворізького залізорудного комбінату» не піднялися на поверхню, роботу на усіх чотирьох шахтах комбінату зупинено. Шахтарі вимагають підвищення платні для робітників основних професій до рівня 2012 року, тобто еквівалентну 1000 $.
А вже вранці 6 травня не піднялися на поверхню працівники шахти «Артема-1», що є частиною «Криворіжсталі». Шахтарі цього підприємства також висувають вимоги підвищення оплати праці до рівня інших підприємств світової корпорації, якій належить комбінат», - написав пан Тягнибок на своїй сторінці у Фейсбук.

«Всеукраїнське об’єднання «Свобода» підтримує справедливі вимоги шахтарів Кривбасу. В умовах грабіжницької політики уряду, що в змові з приватними монополіями встановлює непідйомні для більшості українців тарифи та ціни, «заморожування» зарплат на великих підприємствах є способом створення надприбутків олігархів.

Підвищення платні на таких підприємствах не тільки забезпечить гідні умови життя мільйонам сімей українських робітників, але і за рахунок підвищення купівельної спроможності населення створить умови для розвитку малого і середнього бізнесу», - заявив лідер партії.

«Свобода» закликала керівництво «Криворіжзалізрудкому» та «Криворіжсталі» утриматися від будь-якого тиску на працівників підприємств та задовольнити справедливі вимоги трудового колективу.

«Звертаємося до працюючих українців Кривбасу із закликом підтримати робітників «КЗРК» та «КМЗ» у їхній боротьбі за гідне життя», - наголосив Олег Тягнибок.