У санкційному списку України серед юридичних осіб - батальйони «Смерть», «Сомалі» і бригада «Прізрак»


До списку юридичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), запроваджені Україною 16 травня 2017 року, чомусь включені створені та фінансовані Російською Федерацією незаконні збройні формування: батальйони «Зоря», «Кальміус», «Оплот», бригада «Прізрак» та інші. 

Про це повідомляє «Вісточка» з посиланням на текст рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 28 квітня 2017 року, введене в дію президентом України 16 травня 2017 року.

«Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до: 1) фізичних осіб згідно з додатком 1; 2) юридичних осіб згідно з додатком 2», - йдеться у тексті рішення.

Російські збройні формування, які ведуть війну проти України на території Донецької та Луганської областей, були віднесені до категорії юридичних осіб.
До всіх них вводяться наступні санкції:
1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
2) запобігання виведенню капіталів за межі України.

Так, батальйони «Зоря», «Кальміус», «Оплот» перераховані під номерами 78, 79 і 82 відповідно.
Під номером 80 у санкційному списку - Козацька національна гвардія (Казачья национальная гвардия). До неї застосовуватимуться аналогічні санкції.
Номер 81 - Громадський рух «Новоросія» (общественное движение «Новороссия»).
Бригада «Прізрак» (бригада «Призрак») йде у списку юридичних осіб під номером 83.

Під номером 86 - батальйон «Смерть».
Номер 88 - батальйон «Сомалі», номер 89 - батальйон «Спарта».

У переліку не вказані юридичні адреси незаконних збройних формувань, але уточнюється, що санкції проти них вводяться терміном на один рік.