Рада Євросоюзу затвердила безвіз для України, підписання постанови - 17 травня


У четвер, 11 травня, Рада Європейського союзу затвердила Постанову Європейського парламенту та Ради ЄС, що доповнює «Перелік третіх країн, громадяни яких повинні мати візи під час перетину зовнішніх кордонів, і тих, громадяни яких виключені з цієї вимоги (Україна)».  Про це повідомляє «Вісточка».  
скачати документ англійською

Постанова, затверджена Європарламентом 6 квітня 2017 року, передбачає скасування віз для короткострокових поїздок (до 90 днів у період кожних 180 днів) в країни Шенгенської зони для громадян України, які мають біометричні паспорти.
Відсьогодні до введення безвізу залишилося два суто формальних кроки:

-- Підписання документу президентами Європарламенту та Ради ЄС (заплановане на 17 травня 2017 року в рамках сесії Європарламенту, у присутності президента України Петра Порошенка).

-- Публікація постанови в офіційному виданні Європейського Союзу (через кілька днів після підписання).

Рішення про безвіз для України набуде чинності на 20-й день після публікації затвердженого тексту в Офіційному журналі ЄС.

Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великої Британії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.
У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, їй необхідно буде оформити візу.

1. Що буде потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони? (офіційна інформація МЗС України)
- Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon).

2. Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи?
- Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують:
1)  мету поїздки, місце проживання;
2) наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування;
3) намір повернутися до місця постійного проживання.

Громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.

3. Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?
- Так, громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.

4. До яких країн українські громадяни зможуть в’їжджати без віз після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом?
- Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.