У НАБУ спростували «5 міфів» у справі Мартиненка та розповіли, як він ховався від детективів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) у неділю, 23 квітня, розповсюдило інфографіку, яка спростовує п’ять основних «міфів» про справу колишнього народного депутата та фінансиста партії «Народний фронт» Миколи Мартиненка, днями затриманого за корупцією і відпущеного судом на поруки народних депутатів та міністрів.

«За останні два дні, у зв'язку із затриманням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, у ЗМІ та соціальних мережах з'явилося чимало недостовірної інформації. Відтак, НАБУ підготувало спростування найбільш поширених «міфів», - йдеться у повідомленні НАБУ.

Також у НАБУ розповіли всі деталі затримання Мартиненка та його намагань сховатися від детективів. Подаємо цей текст без виправлень:
«У середу, 19 квітня 2017 року, детективи НАБУ подали до Солом’янського районного суду м. Києва клопотання щодо здійснення обшуків за адресами проживання Мартиненка М.В. та в автомобілях, якими він користується.

Згідно з отриманими під час досудового розслідування даними, пану Мартиненку було повідомлено про подання таких клопотань та про їх задоволення ще до фактичної видачі детективу відповідних ухвал про проведення обшуку. Після цього він почав вживати дії, які свідчили про намагання уникнути відповідальності.


Так, очікуючи проведення обшуків зранку у четвер 20 квітня, напередодні увечері Мартиненко М.В. полишив місце постійного проживання та провів ніч із 19 на 20 квітня поза ним. Членам своєї родини він надав вказівку вчинити так само.
Також Мартиненко М.В. повідомив близьким особам перелік адрес та автомобілів, за якими планується проведення обшуків, вказав місця, які, на його думку, є безпечними та організував роботу підконтрольних йому осіб, спрямовану на переховування речей та документів, що можуть мати значення для кримінального провадження.

За вказівкою пана Мартиненка його оточення перейшло на конспіративний спосіб спілкування. Сам він вимкнув свій мобільний телефон та використовував для контактування з оточенням інші засоби зв’язку.


Зазначене свідчить про те, що Мартиненко М.В. заздалегідь вживав заходи, спрямовані на отримання відомостей про плани ведення подальшого розслідування, тактики та методів проведення слідчих дій, а цю інформацію він використовував для розробки плану уникнення кримінальної відповідальності та втечі з місця можливого проведення слідчих дій.

Виходячи з цього, детективи НАБУ, в повній відповідності до вимог ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, прийняли рішення про затримання пана Мартиненка з метою усунути можливість подальшого уникнення ним відповідальності та вчинення спроби втечі.
Вранці 20 квітня детективи НАБУ встановили, що Мартиненко М.В. перебуває у приймальні народного депутата Дениса Дзензерського.
Коли детективи спробували зв’язатися з паном Мартиненком за телефоном приймальні нардепа, секретар, почувши ім’я та посаду співрозмовника, відмовилася з’єднувати дзвінок та повідомила, що Мартиненко М.В. зателефонує пізніше. Однак у подальшому це зроблено не було.


Вже достеменно знаючи, що детективи НАБУ встановили його місце перебування, Мартиненко М.В. більше шести годин переховувався у приймальні народного депутата. Переконати його вийти детективам НАБУ вдалося тільки після тривалих перемовин».

Як повідомлялося раніше, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затримали двох осіб – екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, одного з головних фінансистів партії «Народний Фронт» Арсенія Яценюка Миколу Мартиненка, та Сергія Перелому, першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз» (з 2014 року).

Обох – політика та посадовця державної компанії – звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації») та ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України, через які державне підприємство «СхідГЗК» зазнало збитків на суму 17,28 млн дол США.

Солом'янський районний суд Києва у суботу, 22 квітня, відпустив колишнього народного депутата України («Народний фронт», НФ) Миколу Мартиненка на поруки народних депутатів з фракції НФ та міністрів, які представляють його політичну силу.
Запобіжний захід діятиме до 20 червня 2017 року.

Прокурори вже заявили, що будуть оскаржувати рішення судді Бобровника в апеляційному порядку. Апеляція за законом має бути подана впродовж п’яти діб після рішення суду.