Звинувачені у катуваннях на Майдані харківські беркутівці продовжують працювати в українській поліції

Двоє колишніх співробітників Харківського спецпідрозділу «Беркут» Андрій Хандрикін та Володимир Ріяко, звинувачені у катуваннях учасників Революції Гідності, продовжують нести службу в Харківському управлінні Національної поліції України. 

Хандрикін та Ріяко продовжують служити у Нацполіції, незважаючи на те, що слідчими управлінням спецрозслідувань Генеральної прокуратури України проти них до суду передана справа щодо їх участі у катуваннях майданівців, повідомило «Громадське».


Так, Андрій Хандрикін звинувачується у катуванні учасників Майдану (стаття 127 ч. 2 КК України, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років).
Він є фігурантом епізоду 20 січня 2014 року на вулиці Грушевського, де двоє учасників Майдану були по-звірячому побиті на колонаді на вході в стадіон Лобановського. Також у цій справі в статусі обвинувачених проходять ще двоє екс-працівників харківського «беркуту» — Владислав Мастега та Артем Войлоков, які, як повідомляла «Вісточка», цього місяця виїхали до Росії.

Володимир Ріяко звинувачується у вбивстві трьох активістів Майдану 18 лютого 2014 року на Кріпосному провулку у Києві, а також - у побитті журналістів «Громадського» 28 січня 2015 року на міліцейському пункті «Пісочин» у Харківській області.

Тоді троє міліціонерів зупинили журналістів, коли ті повертались із зони бойових дій. Двоє фігурантів цієї справи - Олександр Костюк та Віталій Гончаренко - теж виїхали з України майже одночасно з Мастегою і Войлоковим.

Ще один обвинувачуваний у вбивстві трьох активістів Майдану - беркутівець Олександр Бєлов - наразі буцімто перебуває під цілодобовим домашнім арештом в Харкові. Від служби він відсторонений.